Zeynep Casalini – Duvar

Ülkemizin en önemli ses sanatçıları arasında yer alan, pek çok niteliği bulunan yetenekli isim Zeynep Casalini, 3 Ekim 1970 tarihinde dünyaya gelmiştir. Oyuncu olan Deniz Türkali’nin İtalyan şarkıcı olan Ernesto Casalini ile evliliğinden sonra dünyaya gelen Zeynep Casalini, daha 9 yaşındayken sanat hayatına giriş yapmıştır. 9 yaşında AKM ile tanışmasıyla birlikte sanat hayatına adım atan Casalini, daha sonrasında 1985 senesinde Bilsak Tiyatro Atölyesi’nde tiyatro çalışmaları yapmaya başlamıştır. Ardından amatör bir grup ile tiyatroyla ilgilenmeye devam etmiştir. 1988 yıllarında yani lise yıllarında ise ev arkadaşı olan Yasemin Alkaya’nın teşvik etmesi ile şarkı söylemeye başlamıştır. Şarkılarına İtalya’da yer alan bir rock grubuyla devam etmiştir.
Müzik hayatına bu şekilde giriş yapmış olan Zeynep Casalini, aynı zamanda Atıf Yılmaz’ın yönetmenliğini yaptığı ‘’Kazandibi Tavukgöğsü’’ adlı kısa filmde de oynamıştır. Sanatçı kökenli bir aileden gelen Zeynep Casalini pek çok ünlü ismin vokalistliğini de yapmıştır. Vokalistliğini yaptığı sanatçılar arasında Emel Müftüoğlu, Ajda Pekkan, Sezen Aksu gibi önemli isimler de bulunmaktadır. Bu vokalistliklerin ardından asıl ismini duyurduğu şarkı ise duvar parçası olmuştur. Zeynep Casalini duvar parçası ile gönülleri fethetmeyi başarmıştır ve oldukça duyulan bir isim haline gelmiştir.
İlk albümünde seslendirdiği bu parça Sezen Aksu’ya ait bir parçadır. İlk albümünde yer alan bu şarkının aranjörlüğünü ise Sinan Akçıl üstlenmiştir. Eşsiz güzellikteki sözleri ve bestesinin yanında Zeynep Casalini, güzel sesiyle bu şarkıyı söylemiş ve pek çok kişi tarafından bu şarkı beğeniye kavuşmuştur. Parçayı söylemesinin hemen ardından on binlerin ilgisi ile karşılaşan Zeynep Casalini’nin aslında meşhur olmasında, herkes tarafından tanınıp bilinmesinde Sezen Aksu’nun bu parçasının çok büyük bir öneminin olduğunu söyleyebilmek doğru olur.


Zeynep Casalini – Duvar mp3 indirBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir