Yüksel Uzel – Yıllar Yorgun Ben Yorgun

Sanatçı Yüksek Uzel 19 Nisan 1950 yılında dünyaya gelmiştir. Gerçek adı Yüksel Katmer olan sanatçı aslen Rizelidir. Çocukluk yıllarından beri müziğe yatkınlığı ile bilinen sanatçı profesyonel olarak müzik kariyerine ilk adımlarını 1975 yılında İstanbul Belediye Konservatuarında korist olarak başlamıştır. Ardından şarkı söylemeye başlayan sanatçı ilk sahnesini 1978 yılında Büyük Maksim Gazinosu’nda almıştır. Başarısı ile birçok müzik severin ilgisini çeken sanatçı daha sonra albüm çalışmalarına başlamıştır.
Albüm çalışmalarının ardından Yavuz Plak ile birlikte 1983 yılında Bir Seni Bir Gülü Öptüm adlı albüm ile gerçekleştirmiştir. Daha sonra Türk Sanat Müziğine yönelen sanatçı çalışmalarını bu yönde sürdürmüştür. İkinci albümü olarak Yıllar yorgun Ben Yorgun adlı albümü ile devam etmiştir. Yüksel Uzel – Yıllar Yorgun Ben Yorgun albümü sanatçının Türk Sanat Müziği alanında ilk albümü olarak yer almaktadır. Ardından 1988 yılında Bayşu Plakçılık ile birlikte Al Aşkını Ver Gönlümü adlı albümü yapmıştır. Bu albüm LP formatında çıkarılan son albüm olarak kayıtlara geçmiştir. Bu dönemde sanatçı iyi bir ticari başarı kazanmıştır. Sanatçı kariyerinin zirvesinde iken yaşadığı sağlık problemleri ile İsviçre’de zorlu beyin ameliyatları geçirmiş ve doktor tavsiyesi ile sahne çalışmalarına zorunluluktan dolayı son vermiştir. Bunun dışında televizyonlarda programlarda bir süre yer alana sanatçı son albümü Benden Artık Bu Kadar adlı albüm ile belirtmiştir.
Büyük sevgi beslemiş olduğu Turgut Özal’ın vefatı üzerine sanatçı Sensiz Bu Yaz adında bir albüm yayınlamış ve bu albüm sanatçının son albümü olmuştur. Sağlık sorunları nedeni ile 1995 yılında ülkeden ayrılan sanatçı Güney Afrika Cumhuriyeti’ne bağlı Johannesburg şehrine yerleşmiştir. Arzu adında bir kızı olan sanatçı hayatına burada devam etmektedir.


Yüksel Uzel – Yıllar Yorgun Ben Yorgun mp3 indirBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir