Yonca Lodi – Aşkta ve Ayrılıkta

Sanatçı Yonca Lodi 17 Eylül 1974 yılında İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Çocukluğunun büyük bir bölümü İstanbul iline bağlı Beşiktaş ilçesinde geçmiştir. İlk ve ortaokul eğitimini Beşiktaş semtinde tamamlayan sanatçı lise eğitimi sırasında okul orkestrası ile çeşitli yarışma ve konserlerde yer almıştır. Ardından İstanbul Devlet Opera ve Balesi solistlerinden Mine Taner ve Timur Selçuk’tan şan, solfej ve armoni dersleri almıştır. 2 yıl kadar eğitim almasının ardından 1992 yılında yetenek sınavını birinci olarak tamamlamış ve Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuar Sahne Sanatları opera ve şan bölümü eğitimi almıştır.
1993 yılında arkadaşları ile kurduğu müzik grubu sanatçının profesyonel müzik kariyerinde ilk adımlarını atmıştır. 1999 yılında ilk albümünü çıkaran sanatçının albümünde yer alan Budur Abi adlı şarkı Asansör adlı filmde çalınmıştır. Ardından sanatçı 2001 yılında Aşkta ve Ayrılıkta adlı ikinci albümünü yayınlamıştır. Yonca Lodi – Aşkta ve Ayrılıkta albümü ile adını duyurmayı başaran sanatçının albümünde Yunan sanatçı George Alkeos’a ait Anlatma ve Sezen Aksu’ya ait Büklüm Büklüm adlı şarkılar da yer almıştır. Daha sonra sanatçı 2007 yılında Yolumu Bulurum, 2010 yılında Milat ve 2014 yılında 12 ay adlı albümleri ile müzik hayatına devam etmiştir. Bu albümlerin yanı sıra sanatçı 2008 yılında Yeter, 2009 yılında Emanet, 2011 yılında Tenden Tene, 2012 yılında Ton Farkı, 2013 yılında Edebiyat ve 2016 yılında Özlüyorum adlı teklileri ile de müzik dünyasında yer almıştır.
Başarılı müzik kariyerinde 1999 ve 2007 yılları arasında Sony Müzik ile çalışan sanatçı daha sonra TMC Müzik ile çalışmalarına devam etmiştir. 2015 yılında bu müzik şirketi ile de yollarını ayıran sanatçı 2016 yılından beri DMC Müzik ile çalışmalarına günümüzde hala devam etmektedir.


Yonca Lodi – Aşkta ve Ayrılıkta mp3 indirBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir