Tuğba Yurt – Yine Sev

Çoğu kişinin beğenerek severek izlediği Kardeş Payı’nı en azından duymayan yoktur. Burada söylediği şarkı ile tanınıp üne kavuşan ismimiz Tuğba Yurt’tan başkası değil. Kardeş payında Doğukan Manço ile söylediği şarkıyı dinleyiciler oldukça beğenmişti. Gurbetten gelip ünlü olan sanatçı Tuğba Yurt 2 Eylül 1987 yılında Belçika’da dünyaya gelmiştir. Sanatçının sesi kadar çaldığı alette bir o kadar ilgi çekici. Tuğba Yurt, 8 yıldır viyola çalmaktadır ve bu dalda yüksek lisans yapmıştır. Belçika’lı yetenekli sanatçı Uludağ Üniversite’si Devlet Konservatuarı’nda Klasik Batı Müzikleri bölümünden mezundur. Sanatçı eğitimi sonrasında Bursa Senfoni Orkestrası’nda yer alıp viyola çalmıştır. Sanatçının tanınması ise Barış Manço’nun oğlu Doğukan Manço ile olmuştur. Bu ikili ‘Sakin Ol’ adlı şarkıyı birlikte söylemiştir ve oldukça beğenilmiştir.

Son zamanlarda magazin haberlerinde de gündeme gelen Tuğba Yurt kalbini Medipol Başakşehir’den St. Pauli’ye transferi gerçekleşmiş olan Enver Cenk Şahin’e kaptırmış. Bir süre önce mutluluklarını instagramdan paylaşan Tuğba Yurt ‘İyi ki geldin.’ Mesajı verdi.

Sanatçı’nın bu sefer gündeme gelişi ise yeni single’ına çektiği video klip ile oldu. Ünlü sanatçı Tuğba Yurt’un yeni single’ının adı ‘Yine Sev’, sözleri Melda Gürbey’e aranjesi Erdem Kınay’a ve müziği Serkan Balkan’ın üstlendiği single’ı DCM ile yayınladı. Gülşen Aybaba’nın yönetmenliğini yaptığı klipte Fotoğraf çekimlerini Safa Gülsoy yaptı. Klibin çekimleri hayli uzun zaman aldı. 20 saat süren klipte Tuğba Yurt, kendi seçtiği kıyafetleri giydi. Şarkıcı verdiği bir röportajda, şarkı seçimlerini sözlerin basit olmaması, sözlerin belirli bir uyum içinde olması, kulağa hoş gelmesi gibi kriterleri barındırması gerektiğini söyledi. Şarkıcı yaptığı single ve klip çekiminden sonra dinleyici kitlesinden çok güzel geri dönüşler aldığını ve ‘Yine Sev’ İle gelen başarıdan çok mutlu olduğunu ifade etti.


Tuğba Yurt – Yine Sev mp3 indirBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir