Yılmaz Morgül – Elveda İstanbul

Yılmaz Morgül 14 Ocak 1964 yılında İstanbul Beykoz’da doğmuştur. Kalabalık bir ailenin mensubu olan Yılmaz Morgül’ün altı kardeşi bulunmaktadır. Babası İbrahim Bey usta bir tulum müzisyeni babaannesi ise ud çalan ve söyleyen biri olması Yılmaz Morgül’ün müzik ile iç içe büyümesine ve müziği sevmesine neden olmuştur. Eğitimine İshakağa İlkokulunda, başlayan sanatçı Ziya Ünsel Ortaokulun da eğitimini başarı ile tamamlamıştır. Sanatçı ardından Ferit İnal Lisesinden başarı ile mezun olmayı başarmıştır.
Müzik konusunda çeşitli eğitimler alan sanatçı Kadıköy, Beşiktaş, Üsküdar ve Bakırköy Musiki Cemiyetlerinden dersler alarak kendini iyice geliştirmiştir. Eğitimlerde kendini geliştiren sanatçı 1988 senesinde Adana’da bulunan Divan Otel’de assolist olarak sahne almıştır. Albüm çıkarmak için çalışmalara başlamıştır. Yılmaz Morgül – Elveda İstanbul adlı ilk albümünü piyasaya sürmüş ve bu albümü sayesinde büyük beğeni toplayarak çıkış yapmaya başlamıştır. Çıkış yapmaya başlayan sanatçı Yılmaz Morgül pek çok şehirde konserler vermiş ve sevenleri ile bir araya gelmiştir. Yeni albümler çıkarmaya devam eden sanatçı 1997 YILINDA Masum Yalanlar adlı albümü çıkarmıştır. Masum Yalanlar adlı albümün en sevilen şarkısı ise Her Kuşun Eti Yenmez olmuştur.
Son dönemler Yılmaz Morgül Acun Ilıcalının yapmış olduğu Survivor adlı yarışmaya katılmıştır. Sanatçı yarışmadan istediği sonucu alamadan geri dönmek zorunda kalmıştır. Sanatçı günümüzde sanat kariyerine başarılı bir şekilde devam etmektedir


Yılmaz Morgül – Elveda İstanbul mp3 indirBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir