Yıldız Tilbe – Delikanlım

Yıldız Tilbe dünyada kusursuz sesi olan ünlü olarak tanınmaktadır. On altı temmuz bin dokuz yüz altmış tarihinde İzmir şehrinde doğmuştur. Orta öğretimini yarıda bırakıp evlenmiştir. İlk önce düğünlerde şarkı söylemeye başladı sonrasında gece kulüplerinde şarkı söylemeye başlamıştır. Gece kulübünde şarkı söylerken gece kulübüne Sezen Aksu gelmiş ve onunla tanışmıştır. Sezen Aksu Yıldız Tilbenin sesini çok beğenmiş ve onu İstanbula gelmesini davet etti. Yıldız Tilbe Sezen Aksunun evinde kalırmış onun vokalistliğini yapmaya başlamıştır.
İşte bu şekilde müzik dünyasına girmiştir. Yıldız Tilbe İstanbul da bir gece kulübünde çalışmaya başladı. Ardından Cem Özerin programına katılmıştır. Programında solistlik yapmıştır. Bu sayede Yıldız Tilbe tanınmaya başlandı. İki bin bir tarihinde gülüm adlı albüm ile yükselmiştir. Aynı yılda da haberi olsun adlı bir albüm çıkarmıştır. Bu şekilde devam ederek şarkıları sayesinde bir çok ödül almıştır. Aynı zaman da bazı ünlülere de şarkı sözleri bile yazıyordu. İki bin dört tarihinde bir hastalık geçirdi ve tedavi olarak kurtulmuştu. Yıldız Tilbe en son iki bin on iki tarihinde flash tv ekranlarında program sunmuştu. Yıldız Tilbe hakkında bilgiler almak için ve kim olduğu hakkında da bilgi almak için bu yazıyı okuyunuz.
Her kesim ünlü şarkıcıyı doğal haliyle bilmekte ve izlemekte o nedenle o doğallığını kaybetmediği sürece hayran kitlesi de günden güne artış göstermektedir. Dolayısıyla ünlü sanatçı kendinden çok söz ettirecek parçalara her zaman adını yazdırmış ve şu sıralar ise Yıldız Tilbe Delikanlım şarkısı ile tüm sevenlerinin beğenisini kazanmıştır. Tecrübeli ve deneyimli sanatçının hiç bir şekilde müzik eğitimi almadığı ve sadece içinden geldiği gibi hareket ettiğini söyleyebiliriz düşüncesindeyiz.


Yıldız Tilbe – Delikanlım mp3 indirBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir