Yıldız Asyalı – Sevmek Zamanı

Sanatçı Yıldız Asyalı 17 Eylül 1980 yılında İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Küçük yaşlarda müzik ile ilgilenmeye başlayan sanatçı bu yıllarda şarkı söylemeye başlamıştır. Ardından 5 yaşında piyano eğitimi almıştır. Sanatçı bir ailenin çocuğu olarak dünyaya gelen sanatçının babası viyola sanatçısı ablası da Devlet Konservatuarı viyola mezunudur. Babaannesi ise ünlü piyanist Fehime Hanım’dır. Küçük yaşlarda sanatçı İstanbul Devlet Opera ve Balesi Çocuk Korosunda solist olarak görev almıştır. Henüz 12 yaşında iken Nabucco Operasında Kral ve Ben müzikalinde görev almıştır. 13 yaşında ise Lösemili Çocuklar Vakfı adına düzenlenen bir konserde sahne almıştır.
Sanatçı müziğin yanı sıra oyunculuk kariyeri de küçük yaşlarda başlamıştır. 15 yaşına geldiğinde birçok dizi ve filmlerde rol alan sanatçı daha sonra Çocuk Kulübü adlı bir programda sunuculuk yapmıştır. Müzik kariyerine Grup MP3 adlı grubu kurarak devam eden sanatçı bu grup ile birlikte bir albüm çıkarmıştır. Albümde yer alan Sevmek Zamanı adlı şarkı ile dikkatleri üzerine çekmiştir. Yıldız Asyalı – Sevmek Zamanı şarkısına bir klip çekilmiş ve müzik kanallarında yayınlanmaya başlamıştır. Daha sonra sanatçı gruptan ayrılarak oyunculuk ile kariyerine devam etmiştir. Dönemin sevilen dizilerinden Eyvah Babam adlı dizi de başrolü Haluk Bilginer ile paylaşan sanatçı daha sonra oyunculuğa ara vermiş ve Eyvah Kızım Büyüdü ile oyunculuğa devam etmiştir.
Sanatçı bir ailenin kızı olarak dünyaya gelen Yıldız Asyalı müziğin yanı sıra oyunculuk ile ön plana çıkmıştır. Dönemin takip edilen dizilerinde aldığı roller ile dikkatleri üzerine çeken sanatçı birçok sinema filminde de başrollerde yer alarak oyunculuğunu göstermiştir. Sanatçı Yıldız Asyalı 23 Kasım 2015 yılında iş adamı olan Emre Vatansever ile evlenmiştir.


Yıldız Asyalı – Sevmek Zamanı mp3 indirBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir