Yeşim Vatan – Ay Benim Aklım

Sanatçı Yeşim Vatan 1969 yılında İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Çocukluğunu İstanbul’da geçiren sanatçı ilkokul hayatının hemen ardından konservatuara girmiştir. Yaklaşık 11 yıl eğitim alan sanatçı Türk Sanat Müziği, Türk Halk Müziği ve batı müziği eğitimi almıştır. İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Musikisi Devlet Konservatuarı Çalgı Eğitimi bölümünden mezun olmuştur. 1989 yılında Kayahan, Emel ve Erdal ile birlikte Eurovision Türkiye finallerine katılan sanatçı 1988 yılında Barış Manço vokalistliği yapmaya başlamıştır. Ardından birçok ünlü ismin vokalistliğini de gerçekleştirmiştir.
Konservatuar yılları ile birlikte sanatçı söz ve beste yazarlığına da başlamıştır. Daha sonra kendi seslendirmesi ile albüm çalışmalarına da başlamıştır. Beğenilen bir eser olan ve ilk kez Nilüfer’in seslendirdiği Ara Sıra Bazı Bazı adlı şarkısını yeniden yorumlamıştır. İlk single albüm çalışmasını 2000 yılında yayınlayan sanatçı Ay Benim Aklım adı ile piyasaya sürmüştür. Yeşim Vatan – Ay Benim Aklım ile sanatçı adını ülkede duyurmayı başarmıştır. Birçok sanatçıya şarkılar vererek destek olan sanatçı ilk albümü ile de adını duyurmayı başarmıştır. Daha sonra ikinci albüm çalışmalarına başlayan sanatçı 2005 yılında Beni Arayabilir misin ile sevenleri ile buluşmuş ve sanatçının ikinci albümü olarak kayıtlara geçmiştir. Böylelikle sanatçı Türk müzik dünyasında yerini sağlama almıştır.
Son dönemde piyasaya çıkan birçok şarkıda sanatçının adına rastlanması mümkün olmaktadır. 2006 yılında Ajda Pekkan yaz turnesinde görev alan sanatçı Ajda Pekkan ile birlikte sahnede bulunmuştur. Best FM ödüllü programcısı Rıza Esendemir ile evli olan sanatçı bu evlilikten bir çocuğu dünyaya gelmiştir. Daha sonra eşi Rıza Esendemir’den 2011 yılında anlaşmalı olarak boşanmıştır. 1985 yılında başlayan müzik kariyerine günümüzde hala devam eden sanatçı Türk müziğine önemli katkılarda bulunmuştur.


Yeşim Vatan – Ay Benim Aklım mp3 indirBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir