Yeşim – Olmaz Böyle Şey

Tam adı Yeşim Yılmaz olan sanatçı Yeşim 7 Kasım 1956 yılında Ankara’da dünyaya gelmiştir. Henüz beş yaşında iken Ankara’da Mithat Fenmen Bale Okulu’na başlamıştır. Baleye olan ilgisi zaman içerisinde şiir yazmaya yönelen sanatçı daha sonra şarkı sözleri yazarak devam etmiştir. Babasının mesleğinden dolayı Ankara’da başlayan eğitim hayatına daha sonra Karabük’te devam etmiştir. Amatör olarak tiyatro ile de uğraşan sanatçı, bunun yanı sıra müzik yarışmaların da eğitimini almış olduğu okulu temsil etmiştir. İlgilenmiş olduğu bir diğer sanat seçeneği olan resim ile de bir süre ilgilenen sanatçı İstanbul Sanat Okulu’nda eğitim almıştır.
Lise eğitimini tamamlaması ile birlikte Ankara’ya dönen sanatçı Kemal Eroğlu Müzik Okulu’nda şan ve solfej dersleri almıştır. Bu yıllarda yardımını almış olduğu Atilla Güvenç ve Şanar Yudatapan ile birlikte albüm çalışmalarına başlamış ve profesyonel müzik hayatına ilk adımlarını atmıştır. Çalışmalarının ardından ilk 45liği Olmaz Böyle Şey piyasaya sürülmüştür. Yeşim – Olmaz Böyle Şey adlı 45liği ile ün kazanmış ve adını duyurmayı başarmıştır. Çıkarmış olduğu ilk çalışmasının ardından Aşk Alfabesi, Aslan Mehmedim ve Barış Dersi adlı 45likleri ile de çalışmalarına devam etmiştir. Elde etmiş olduğu başarı ile 1975 yılında Eurovision Türkiye elemelerine katılan sanatçı bu yarışmada 5. Olarak tamamlamıştır. Bu yarışmada Böyle mi Başlar adlı şarkıyı seslendiren sanatçı daha sonra bu şarkıya 45lik çekmiştir.
Kariyeri boyunca toplam altı 45lik ve üç albüm çıkararak Türk müziğine katkı sağlayan sanatçı son olarak 1989 yılında çalışmaları sonucu Yalnızlık Kolay Değil adı ile son albümünü piyasaya sürmesi ile birlikte müzik kariyerine son vermiştir. Daha sonra Marmaris’e yerleşen sanatçı hayatına burada devam etmektedir.


Yeşim – Olmaz Böyle Şey mp3 indirBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir