Yavuz Bingöl ‘Özgürlük’ Açıklaması İle Gündemde

Son dönemlerde, özellikle seçim kararı sonrasında kimi ünlü sessizliğini korurken kimisi fikrini açıkça dile getiriyor. Fikrini açıkça dile getiren ünlülerden birisi de Yavuz Bingöl oldu. Yavuz Bingöl’ü tanımayanımız pek yoktur. Söylediği türküler ile veya oynadığı diziler ile her zaman kamuoyunun gözü önünde olmayı başaran Yavuz Bingöl ‘özgürlük’ açıklaması ile gündemde. Bir röportajında Türkiye’nin özgürlüğü açısından verdiği örnekle bir hayli tepki çeken Yavuz Bingöl, özellikle de sosyal medyanın diline düşmüş gibi görünüyor. Türkiye’nin özgür bir ülke olduğunu söyleyen Bingöl, verdiği örnekte ne kadar haklı tabi ki tartışılır fakat insanlardan tepki çekmeye devam edecek gibi gözüküyor.

Sanatçı geçtiğimiz günlerde Sabah gazetesiyle bir röportaj gerçekleştirdi. Herkes röportajın Bingöl’ün oynadığı diziler, söylediği türküler hakkında olmasını veya kariyeri hakkında olmasını beklerken öyle olmadı. Röportajın geneli siyasi bir iklimde gerçekleşti. Sabah gazetesinin yönelttiği soruların birine cevap verirken Avrupa’da veya başka bir yerde yere tükürmenin yasak fakat ülkemizde serbest olduğunu söyledi. Bu sayede ülkemizin özgür olduğunu ifade eden Bingöl’e asıl tepkiler bu ettiği ‘özgürlük’ açıklamasından sonra geldi. Türkiye’nin fazla özgür bir ülke olduğunu farklı örneklerle de anlatmak isteyen Bingöl, Avrupa’da kırmızı ışıkta geçemeyip Türkiye’de geçebildiğimizi söyledi. Son dönemlerdeki iktidar yanlısı görüntüsüyle özellikle sosyal medyadan tepkiler alan Bingöl’e yine tepkiler yağdı.

Ettiği bu laf sonrası sosyal medyada yapılan birçok benzetmeden bir tanesi ise bir hayli dikkat çekiyor. Descartes’in ‘düşünüyorum, öyleyse varım’ sözünü ‘tükürüyorum, öyleyse özgürüm’ olarak değiştiren birçok sosyal medya kullanıcısı Yavuz Bingöl’e tepkilerini açıkça dile getiriyor. Açıklamalarından sonra sosyal medyadan adeta bir ‘linç’ yiyen Bingöl açıklama yapar mı bilinmez fakat tepkiler durulacak gibi gözükmüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir