Yaşar – Divane

Gerçek ismi Mehmet Yaşar Günaçgün olan sanatçı 5 Nisan 1970 yılında Adana’da dünyaya gelmiştir. İlkokul eğitimini Adana İsmet İnönü okulunda okumuştur. Ortaokul ve liseyi ise Adana Özel Yeni Lisesinde başarı ile tamamlamıştır. Sanatçı müzik ile genç yaşlarda lisede okul orkestrasına girerek tanışmıştır. İlk sahne deneyimini 24 Kasım Öğretmenler gününde yaşamıştır. Üniversite sınavlarında başarı gösteren sanatçı Marmara Üniversitesi’ni kazanmıştır. Okumak için İstanbul’a gelen sanatçı Mehmet Yaşar Günaçgün Marmara Üniversitesi İşletme Fakültesi’nde eğitimine başlamıştır. Okurken Farklı mekanlarda sahne almaya başlamıştır. Okul hayatı devam ederken Şiire ilgisi artmıştır. Sanatçı 1991 yılında arkadaşları ile küçük bir grup kurmuş ve kendi çaplarında ufak tefek konserler vermeye başlamıştır.
Üniversiteyi bitiren sanatçı yüksek lisans yapma kararı almıştır. İstanbul Üniversitesi Uluslararası Finans bölümünde yükse lisans yapmıştır. 1994 yılında askerlik hizmetini tamamlayan sanatçı 1996 yılında ilk klibi olan Divaneyi çekip yayınlamıştır. Yaşar – Divane adlı albümü ile büyük çıkış yaparak çok yüksek satış yapmıştır. Bunun karşılığını Altın Plak ile almıştır. Sanatçı Mehmet Yaşar Günaçgün bu çıkısının ardından Türkiye’nin pek çok yerinde konserler vermiş ve sevenleri ile buluşmuştur. Albümüne yenilerini katmaya devam eden sanatçı ikinci albümü olan Esirinim’i piyasaya sürerek başarısına aynı şekilde devam etmiştir. Albümün içinde yer alan Kuşlar parçası hayranlarını epey genişletti.
2001 yılında Masal adlı albümünü yayınlayan sanatçı 2002 yılında çıkmış olduğu turneye albümün adı olan Masal ismi vermiştir. Kendi albümlerinden bir derleme yaparak 2005 yılında Hatırla adlı albümüyle müziğe tekrar dönüş yapmıştır. 2015 yılında internet ortamına Anlatamıyorum adlı şarkısını yükleyen sanatçı kısa sürelerde milyonlarca tıklanma almıştır. Sanatçı 2011 yılında Merve Oğuz ile hayatını birleştirmiştir. Evlilikten Kerem isimli bir çocukları olmuştur.


Yaşar – Divane mp3 indirBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir