Volkan Konak – Efulim

Sanatçı Volkan Konak 27 Şubat 1967 yılında Trabzon’un Maçka ilçesine bağlı Yeşil Yurt köyünde dünyaya gelmiştir. İlkokul, ortaokul ve lise eğitimini Maçka’da tamamlayan sanatçı 1983 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Müziği Devlet Konservatuarına girmiştir. 1988 yılında bu bölümden mezun olan sanatçı aynı yıl İstanbul Teknik Üniversitesi Halk Müziği üzerine Sosyal Bilimler master eğitimi almıştır. 1991 yılında master eğitimini de bitirerek eğitim hayatını tamamlamıştır. Eğitim yılları sürecinde müzik ile ilgisi hep olan sanatçı 1989 yılında Suların Horon Yeri adı ile ilk albüm çalışmasını yapmıştır.
İlk albümün ardından beste çalışmaları yapan sanatçı Nazım Hikmet, Yaşar Miraç, Ömer Kayaoğlu ve Sunay Akın gibi değerli şairlerin eserlerini bestelemiştir. Beste müziğinin içerisine etnik motifleri katarak kendine özgü bir tür yaratmıştır. Bu doğrultuda hazırlamış olduğu albümü Efulim 1993 yılında piyasaya çıkmıştır. Volkan Konak – Efulim ile tarzını oluşturmuş ve adını ülke genelinde duyurmaya başlamıştır. Ardından 1994 yılında Gelir misin Benimle adlı albümü ile devam etmiştir. Askerlik görevi için bir süre ara veren sanatçı askerlik dönüşü Volkanik Patlamalar adlı albümü ile yeniden müzik severler ile buluşmuştur. Daha birçok albüm ile sevenleri ile bir araya gelen sanatçı 1998 yılında Kuzey Müzik Prodüksiyon isimli firmasını kurmuş ve bu firmasından Pedaliza adlı albümünü müzik severlerin beğenisine sunmuştur.
Yaklaşık elli kadar bestesi ile Gazeteciler cemiyeti, çeşitli vakıf ve dernekler tarafından yılın sanatçısı seçilmiş ve daha birçok ödüle layık görülmüştür. 2006 yılında Mora adlı albümü ile Mü-Yap tarafından altın plak ödülünü kazanan sanatçı başarılarını birçok ödül ile süslemiştir. 1993 yılında üretmiş olduğu bir bestenin tüm dünya hakları Fransız Prodüktör Alain Finet tarafından satın alınmıştır.


Volkan Konak – Efulim mp3 indirBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir