Ustalara Veda Konseri

Başkentimiz Ankara’da geçtiğimiz günlerde ustaları anma töreni gerçekleştirildi. Ankara Büyükşehir Belediyesi Kent Orkestrasının düzenlemiş olduğu konserde Türk Anadolu Rock alanında gelmiş geçmiş en iyi olan iki sesin anma töreni yapıldı. Barış Manço’nun ve Cem Karaca’nın anıldığı törende, katılımcıların da büyük bir ilgi ile karşıladığı gözlerden kaçmadı. Konserin Ankara Kapalı Spor Salonu’nda gerçekleştiği de edinilen bilgiler arasında yer alıyor.

 

Özellikle de bir döneme damga vurmuş olan iki isim içerisinde yer alan Barış Manço ve Cem Karaca’nın hiçbir zaman unutulmaması ve yaptıkları işler ile de her zaman akıllarda kalması bu iki ismin ölümsüz olduğunu gösteren bir etken olmaktadır. Bu iki isim için de geçtiğimiz günlerde yapılan anma törenine, kişilerin de büyük bir hayranlık ile katıldıkları görülmüştü. Alkışların hiç susmadığı ve belediye tarafından düzenlenen veda konserine katılımcıların da büyük bir ilgi ile katıldığı görüldü. Şef Kemal Günüç ile birlikte orkestranın eşliğinde ve halkın da katılımı ile iki ünlü ismin eski şarkıları yeniden seslendirildi. Katılımcıların da yoğun ilgi haricinde, duygusal olarak etkiler ile izlediği ve dinlediği konserin oldukça beğenildiği de yine yapılan yorumlar arasında yer aldı.

Son dönemlerde belediyeler tarafından düzenlenen ve ünlü şarkıcıların da anıldığı konserlerin, halk tarafından da yoğun bir ilgi ile karşılandıkları bilinmektedir. Özellikle de müzikleri ile hiçbir zaman unutulmayan ve her zaman akıllarda kalınması gereken kişilerin, bu şekilde anma törenleri de, dinleyicilere güzel vakit geçirtebilmektedir. Bunu yaparken de usta sanatçıların unutulmaması ve ölümsüz olan şarkıları ile yeniden hatırlanması sağlanabilmektedir. Ayrıca da başkent olan Ankara’da düzenlenmiş olan bu konserin yoğun bir ilgi ile de karşılanması, gelecek olan konserlere ışık niteliğinde olmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir