Uğur Işılak – Kim Kime Dum Duma

15 Kasım 1971 yılında Almanya’nın Velbert kentinde hayata gözlerini açan sanatçı aslen Ankaralıdır. Ailesi ile birlikte Gelsenkirchen şehrine taşınmışlardır. Çocuk yaşlarda şiire merak salan sanatçı henüz ilkokul yıllarında şiir yazmaya başlamıştır. Daha sonra ağabeyi Abdullah Işılak’tan bağlama dersleri alarak bağlama çalmaya başlamıştır. Yazdıkları şiirleri bestelemeye başlamıştır. Lise yıllarına kadar Almanya’da eğitimini alan sanatçı lise bitiminde Türkiye’ye gelerek İstanbul’a yerleşmiştir. Selçuk Üniversitesi Edebiyat Fakültesinde eğitimine devam eden sanatçı, Açık öğretim Fakültesi İktisat bölümünü bitirmiştir. Fatih Üniversitesi Edebiyat Öğretmenliği bölümünde eğitimine devam etmiştir.
1987 yılında profesyonel olarak müzik hayatına başlayan sanatçı, Avrupa’nın birçok yerinde konserler vermiştir. Albüm çalışmalarına da hız veren sanatçı 1993 yılında Kim kime Dum duma adı ile piyasaya hızlı bir giriş yapmıştır. Uğur Işılak – Kim kime Dum duma sanatçıyı ülke genelinde ismini duyurmasını sağlamıştır. 1998 yılında Türkiye’ye dönüş yapan sanatçı Divan Müzik şirketini kurmuştur. Daha birçok albüme imza atan sanatçı, Duy sesimi, Dönen alçak olsun, Söyleyeceklerim var, Yıldırım gibi, Haydi Anadolu, Ben ağlarsam kıyamet kopar, Kalabalık yalnızlara, Sil baştan, Aşkın cenazesi var, Sizin gibi değilim, Artık geç oldu, Miras, Üstad gibi birçok albümü daha bulunmaktadır. Sanatçı müziğin dışında, Uğur Işılak’la Ozanca, Uğur Işılak’la yıldırım gibi, Söz pazarı ve Yeni şeyler öğrenmek istiyorum adlı programları sunmuştur.
2002 yılında Haydi Anadolu, 2008 yılında Her şey Türkiye için, 2014 yılında İnandık hakka ve 2015 yılında Söyle Var mısın, adlı bestelerini AK Parti seçim müziği olarak hazırlamıştır. 7 Haziran 2015 yılında yapılan genel seçimlerde AK Parti İstanbul 3, bölge milletvekili seçilmiştir. Tekrarlanan seçimde 1 Kasım 2015 tarihinde adaylıktan çekilmiştir.


Uğur Işılak – Kim Kime Dum Duma mp3 indirBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir