Tülay Özer İkimiz Bir Fidanız

Tülay Özer 1946 yılında Aralık ayında dünyaya gelmiştir. Erzincan’da dünyaya gelen sanatçının asıl mesleği ise muhasebeciliktir. Müzik hayatına ilk adımları ise sanatçının 1974 yılında çıkarmış olduğu ilk 45’liği ile beraber başlamaktadır. Gel Artık – Niye Çattın Kaşlarını ismi ile çıkarmış olduğu plağı ile beraber müzik hayatında oluşacak başarılarının burada temelini atmıştır. Sanatçının çıkış yakalamış olduğu ve kendini müzik camiasında tanıtmış olduğu 45’liği ise İkimiz Bir Fidanız – Son Ümit olarak yer almaktadır. Bu plağının ardından birçok alanda başarılar elde eden sanatçı artık aranmakta ve dinlenmekte olan bir sanatçı olarak konserler vermektedir. Çıkış yakalamış olduğu bu plağı ile beraber sanatçı İzmir Fuarı’nda Altın Plak ödülünü almıştır.
Tülay Özer İkimiz Bir Fidanız şarkısının ardından yakalamış olduğu başarısı ile beraber Pop, Türk halk müziği ve arabesk gibi bir çok alanda eserler vermiştir. 45 plaklarının ardından LP boyutunda ise 1976 çıkarmıştır. Sanatçının ikinci LP’si ise Seven Ağlatılmaz olarak yer almaktadır. ikinci LP’sini ise sanatçı 1987’lerin sonlarına doğru piyasaya sürmektedir. Son olarak Kalbimdeki Sevgili adlı albümünün ardından sanatçı uzun bir süre müziğe arar vermiştir.
Uzun bir aradan sonra Tülay Özer İkimiz Bir Fidanız şarkısı ile kazanmış olduğu ününü 2010 yılında kız kardeşi Zerrin Özer süpervizörlüğü eşliğinde Her Devrin Devleri albümünde Kıraç ile beraber düet yaparak tekrardan karşımıza çıkmıştır. Sanatçının bilinmekte olan 8 tane 45’liği bulunmaktadır. Albümleri ise 3’ü LP boyutunda yer almaktadır. 2010 yılında son olarak karşımıza çıkan sanatçı uzun bir dönemdir her hangi bir proje ile beraber karşımıza gelmemektedir. Yeni eserler veya projeler ile sanatçının kısa bir süre içerisinde ise müzik severler ile tekrardan buluşması beklenmektedir.


Tülay Özer İkimiz Bir Fidanız mp3 indirBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir