Tuğçe Pala – Bir Sevdadır Yaşamak

Sanatçı Tuğçe Pala 13 Aralık 1974 yılında İzmir iline bağlı Gaziemir ilçesinde dünyaya gelmiştir. Babasının subay olması nedeni ile çocukluğu ve eğitim hayatının büyük bir bölümü farklı okullarda ve şehirlerde tamamlayabilmiştir. Çocukluk yıllarında müziğe ilgi duyan sanatçı bu ilgisi ailesi tarafından fark edilmesi ile müzik çalışmalarına yönlendirilmiştir. Bulunmuş oldukları şehirlerde çeşitli musiki cemiyetlerinde çalışmalar yapmıştır. Ardından kanun dersleri ile eğitimine devam eden sanatçı Türk Musiki Konservatuarında çalışmalarda bulunmuştur. 1990 yılında İTÜ Türk Musikisi Devlet Konservatuarına katılan sanatçı 5 yıllık eğitimin ardından 1995 yılında mezun olmuştur.
Albüm çalışmalarına eğitimi sırasında başlayan sanatçı eğitimini tamamlaması ile hız vermiş ve 1995 yılında Yapı Kredi Bankası adına Bir Sevdadır Yaşamak adlı albümünü çıkarmıştır. Tuğçe Pala – Bir Sevdadır Yaşamak albümü ile ismini duyuran sanatçı almış olduğu eğitimlerin karşılığını vermiştir. Konsevatuar yıllarında birçok ünlü isimlerden çeşitli müzik eğitimleri alan sanatçı, bu yıllarda İstanbul Radyosunun açmış olduğu sınava katılarak stajyer sanatçı olarak sınavı kazanmıştır. İstanbul Radyosu ile radyo çalışmalarının yanı sıra birçok konserde görev almıştır. Birçok festivalde ve İstanbul Türk Müziği günlerinde konserler vermiştir. Yurt dışında birçok ülkede resmi olarak görevlendirilerek bu ülkelerde çalışmalarda bulunmuştur.
TRT görevlerinin dışında Türk müziğine katkıda bulunmak amacı ile birçok şehirde dernek, kuruluş ve yardım konserlerinde bulunmuştur. Bu katkılarından dolayı birçok ödüllerin yanı sıra TRT de Ankara ve İstanbul’da dışında birçok ilde ki radyo ve televizyon programlarında görevler almıştır. 2002 yılında İstanbul Radyosu Kadrolu ses sanatçısı olarak çalışmaya hak kazanmıştır. Günümüz de TRT İstanbul Radyosu ile Ses Sanatçılığı görevine devam etmektedir. Sanatçı Akşam Sefası adlı TRT programında solist olarak görev almıştır.


Tuğçe Pala – Bir Sevdadır Yaşamak mp3 indirBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir