Tuğba Yurt – Sakin Ol

Sanatçı Tuğba Yurt 2 Eylül 1987 yılında Belçika’da dünyaya gelmiştir. Babasının işinden dolayı burada dünyaya gelen sanatçı 8 aylıkken Türkiye’ye taşınmıştır. Eğitimini Türkiye’de alan sanatçı henüz 11 yaşında iken Uludağ Üniversitesi Devlet Konservatuarında Klasik Batı Müziği eğitimi almıştır. Sanatçı daha sonra Bursa Senfoni Orkestrasında Viyola çalmıştır. Aynı süreçte yurt dışında çeşitli konserlerde farklı orkestralar ile sahnede yer almıştır. Bununla birlikte albüm çalışmalarında bulunan sanatçı uzun süre müzik ile ilgili birçok çalışma da yer alarak tecrübe kazanmıştır.
Çalışmalar sonucu ilk albümü 2013 yılında Aşk’a Emanet adı ile müzik piyasasında yerini almıştır. Bu albüme çıkış şarkısı olarak Ağır Yaralı şarkısını çekmiş ve bu şarkıya klip çekmişlerdir. Ardından sanatçı 2. Albüm çalışmalarına başlamış ve 2014 yılında Sakin Ol ismi ile piyasaya sürmüştür. Tuğba Yurt – Sakin Ol ile büyük bir çıkış yakalamış ve Youtube kanalında 100milyondan fazla izlenerek müthiş bir izlenme sayısına ulaşmıştır. Türkiye’nin 2014 yılında en çok izlenen video klibi olarak kayıtlara giren albüm ile birlikte daha sonra Aşk Sanmışız adlı albümü yine 2014 yılında çıkarmıştır. Başarılarına aralıksız devam eden sanatçı daha sonra 2015 yılında Oh Oh ve Aklımda Sorular Var 2016 yılında Güç Bende Artık ve Destur 2017 yılında İnceden İnceden ve son olarak 2018 yılında Yine Sev Yine adlı albümleri ile müzik marketlerinde ki yerini almıştır.
1998 yılında başlayan müzik hayatına ilk adımlarını atmış olduğu 2013 yılından beri aralıksız olarak başarılı bir şekilde müzik hayatını sürdüren sanatçı günümüzde de aralıksız devam etmektedir. Albüm çalışmaları içerisinde kendisine birçok ünlü sanatçının yardımının yanı sıra DMC Müzik Şirketi ile de çalışmalarını sürdürmektedir.


Tuğba Yurt – Sakin Ol mp3 indirBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir