Tuğba Özerk – Dün Gibi

Sanatçı Tuğba Özerk 4 Haziran 1980 yılında İzmir’de dünyaya gelmiştir. Melih Özakat İlkokulu ve Özel Çakabey Lisesinde ortaokul eğitimini tamamlayan sanatçı daha sonra konservatuarda lise eğitimi almıştır. Okul hayatı ile birlikte TRT ve İzmir Devlet Konservatuarı’nın çocuk korosunda müzik eğitimine başlaması aynı dönemde yer almaktadır. İlk geri vokal deneyimini 12 yaşında Sezen Aksu ile beraber 1992 yılında gerçekleştirmiştir. Sezen Aksu ile birlikte solo ve vokal çalışmaları devam ederken sanatçı okul hayatını da İzmir’de sürdürmektedir.
İlk TV programına yine Sezen Aksu ile birlikte 1992 yılında TRT ekranlarında çıkmıştır. Geri vokal çalışmaları ile sahnede yer alan sanatçı daha sonra solo bir şarkı seslendirerek dinleyicilerden büyük ilgi görmüştür. Okul hayatı bitmesinin ardından İstanbul’a taşınan sanatçı birçok ünlü isme geri vokal ile yapmıştır. Daha sonra solo sahne çalışmalarına başlayan sanatçı albüm çalışmalarına da hız vermiştir. 2002 yılında Dün Gibi adlı albüm ile müzik piyasasına giriş yapmıştır. Tuğba Özerk – Dün Gibi albümü ile beklenen başarıyı elde eden sanatçı albüm de yer alan Aşk Yarası adlı şarkısı uzun süre radyolarda ilk sıralarda yer almıştır. Sanatçı daha sonra 2005 yılında Lo Lo Lo, 2007 yılında Yıkıldı Duvarlarım, 2009 yılında Aşkın Her Hali, 2010 yılında Hediye, 2011 yılında Aklımda Sen Varsın, 2012 yılında Kolay Değil, 2014 yılında Derin Darbe, 2015 yılında Bu Gece, 2016 yılında Aynı Semtin Çocukları albümleri ile müzik kariyerine devam etmiştir.
Sanatçı müzik ile birlikte oyunculuğa da adım atmıştır. ATV kanalında uzun yıllar yayınlanan Böyle mi olacaktı adlı dizide bir sene rol alan sanatçı başarılı bir performans ile dikkatleri üzerine çekmiştir. Sanatçı başarılı müzik hayatına devam etmektedir.


Tuğba Özerk – Dün Gibi mp3 indirBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir