Tuğba Özay – Armoni

Tam adı Nihal Tuğba Özay olan sanatçı 10 Şubat 1978 yılında İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Aslen Trabzonlu olan sanatçı ailesinin İstanbul’a taşınması ile burada dünyaya gelmiş ve çocukluğunu burada geçirmiştir. Lise hayatını Fenerbahçe Lisesinde tamamlamasının ardından Haliç Üniversitesi Konservatuar ve Tiyatro bölümüne kayıt olarak eğitimine devam etmiştir. Daha sonra mankenliğe başlayan sanatçı 1994 yılında ilk adımını Vakko defilesi ile başlamıştır. 1995 yılında Miss Model of the World dünya güzellik yarışmasına katılan sanatçı ikinci olarak tamamlamıştır. Aynı yarışma da en iyi vücutlu model ödülünü de almıştır.
1996 yılında Paris’te kısa bir süre modellik kariyerine devam eden sanatçı daha sonra Türkiye’ye dönmüştür. 1996 yılında Avrupa Yılın Mankeni seçilmiştir. Albüm çalışmaları yapan sanatçı 2010 yılında ilk albümü Armoni ile müzik dünyasına adım atmıştır. Tuğba Özay – Armoni ile müziğe ilk adımını atan sanatçı müzik ile birlikte çıkış yakalamıştır. Daha sonra sanatçı 2011 yılında Üç Nokta ve 2016 yılında Pes Etme adlı albümleri ile müzik çalışmalarına devam etmiştir. Albümleri ile müzik dünyasında yer alan sanatçı başarılı performanslar ile müzik severler tarafından olumlu yorumlar almıştır. Son albümü Pes Etme içerisinde çıkış şarkısı olarak Pes Etme şarkısı seçilmiş ve bu şarkıya klip çekilerek Youtube kanalında yayınlanmaya başlamıştır.
Sanatçı mankenlik ve müzik hayatının yanı sıra yazarlık ile de sanat dünyasında yerini almıştır. Yazmış olduğu Bedel adlı kitabını Haziran 2008 yılında Doğan Kitap ile anlaşarak yayınlamıştır. 2009 yılında Ludovic Fattizzo ile evlenen sanatçı 4 yıllık birlikteliğin ardından boşanma kararı almışlardır. Boşanma süreçleri uzun süren sanatçı yaklaşık 6 yıl sürmüş ve 2015 yılında boşanabilmiştir. Sanatçı müzik ve sanat hayatına devam etmektedir.


Tuğba Özay – Armoni mp3 indirBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir