Tuğba Ekinci’nin Gafı Affedilecek Gibi Gözükmüyor

Yaklaşık 13 yıl önce Erol Köse ile tanıştıktan sonra müzik kariyerine başlayan Tuğba Ekinci gündeme açıklamalarıyla bomba gibi düştü. ‘O Şimdi Asker’ ve ‘Condom’ şarkılarıyla bir döneme damgasını vurmuş şarkıcı, müziğe bir süre ara verdikten sonra tekrar geri döndü. Sivri dilliliği ile ve kliplerindeki cesur görüntüleri ile adından söz ettiren Ekinci’nin başı son açıklamasıyla bir hayli derde girmiş gibi gözüküyor.

Müziğe ara verdikten sonra ‘Türkiye’nin Aslanları’ albümüyle tekrar çıkış arayan sanatçı, albümünden sonra bir gazeteye röportaj verdi. Söyledikleriyle ise bir hayli tepki çekti. ‘Hiç tacize uğradınız mı?’ sorusuna verdiği ‘Kadın yüz vermese hiçbir Türk erkeği taciz etmez. Olsa bana olurdu.’ cevabı ile birçok tepki aldı. Açıklamasından sonra, özellikle sosyal medyadan büyük çoğunluğun tepkisini çeken sanatçıya 2015 yılında başından geçenler hatırlatıldı. O yıl komşusuyla sorunlar yaşayıp karakolluk olan sanatçı, komşusunu kendisine küfürler savurup taciz etmekle suçlamış, mahkemeden ise özel koruma talep etmişti. Özellikle kadınlardan büyük tepki çeken sanatçı ‘görgüsüzlük’ ve ‘prim’ yapmakla suçlandı. Birçok kişi Ekinci’nin yeni albümünden sonra dikkat çekmek amaçlı böyle bir açıklama yaptığını fakat olayların hayal ettiği gibi gelişmediğini düşünüyor.

Gelen tepkilerden sonra açıklama yapan Ekinci, söyledikleriyle kendi çevresini kast ettiğini, toplumsal olaylarla alakalı bir şey söylemediğini dile getirdi. Mantıken kendi hayatından bahsettiğini söyleyen sanatçı, ‘Demek ki toplumumuz tecavüz ile şahsi tacizi karıştıracak IQ sahiplerinden oluşmakta’ diyerek olaya açıklık getirmek istedi. Açıklamadan sonra da farklı tepkilerle karşılaşan Tuğba Ekinci’nin gafı affedilecek gibi gözükmüyor. Tepkilerin pek de azalmadığı göz önünde bulundurulduğunda, Tuğba Ekinci bir açıklama daha yapacak mı ya da özür dileyecek mi, ilerleyen günlerde göreceğiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir