Tuğba Ekinci – O Şimdi Asker3

Sanatçı Tuğba Ekinci 9 Haziran 1977 yılında Kars’ta dünyaya gelmiştir. Daha sonra ailesinin İstanbul’a taşınması ile çocukluğu ve eğitim hayatı İstanbul’da gerçekleşmiştir. Sanatçı Tuğba Ekinci eğitimini Pendik Lisesinden mezun olarak tamamlamıştır. Annesi hemşire olan sanatçının babası İstanbul Teknik Üniversitesi mezunu inşaat mühendisidir. Şov dünyasına girişi Osman Sınav’ın sanatçıyı keşif etmesi ile olmuştur. Çarkıfelek yarışmasında bir süre hosteslik yapan sanatçı Kral TV de VJ olarak yer almıştır. 1994 yılında katılmış olduğu güzellik yarışmasında elemeleri geçen sanatçı ilk 20 arasında yer almıştır. Ardından babasının izin vermemesi ile yarışmadan çekilmek zorunda kalmıştır.
Erol Köse ile tanışması ile müzik hayatına başlayan sanatçı albüm çalışmalarına başlamıştır. Özcan Şenyaylar tarafından özel şan dersleri alan sanatçı Buzda Dans isimli yarışma da finale kadar yükselmiştir. İlk albümünü 2005 yılında sevenleri ile buluşturan sanatçı O Şimdi Asker isimli albüm ile müzik marketlerde yer almıştır. Tuğba Ekinci – O Şimdi Asker albümü ile beğeni kazanan sanatçı daha sonra 2007 yılında Boynuz, 2008 yılında Condom, 2010 yılında Yanma Demezler, 2011 yılında 100 Derece, 2013 yılında Hadi Kızım 2014 yılında Git Git Gör Gününü ve 2016 yılında Baba Parası adlı albümler ile sevenleri ile kavuşmuştur.
Yakalamış olduğu başarılı performans ile çıkış yakalayan sanatçı müzik hayatı ile birlikte iyi bir grfik çizmekte ve birçok kişi tarafından severek dinlenmektedir. Özellikle hareketli şarkılar ile yaz günlerinde birçok müzik kanalları ve radyolarda yer alan şarkıları ile sevenleri tarafından dinlenen sanatçı birçok şarkısı ile bu müzik kanallarında ilk sıralara yükselmiştir. O Şimdi Asker adlı albümü ile müzik hayatına giriş yapan sanatçı çalışmalarına aralıksız devam etmektedir.


Tuğba Ekinci – O Şimdi Asker3 mp3 indirBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir