Toygar Işıklı – Aşk-ı Memnu

Sanatçı Toygar Işıklı 16 Nisan 1974 yılında Gölcükte dünyaya gelmiştir. Eğitim hayatına Gölcük’te başlayan sanatçı ilkokul ve ortaokul Karamürsel’de tamamlamıştır. Liseyi Gölcük Barbaros Hayrettin Lisesinde başarı ile tamamlamıştır. Üniversite sınavlarında başarı göstererek Marmara Üniversitesi Müzik Eğitimi Bölümü Şan ana dalına başlamıştır. Marmara Üniversitesi Müzik Eğitimi Şan ana dalından mezun olan sanatçı Toygar Işıklı okumaya devam ederek master yapmak istemiştir. Eğitimine Müzik İleri Araştırmalar Merkezi Kompozisyon’unda master’ini tamamlamış ve mezun olmayı başarmıştır.
Toygar Işıklı ilk olarak 2007 yılında Yaprak Dökümü aldı albümü yapıp piyasaya sürmüştür. Sadece albüm yapmakla yetinmeyen sanatçı Toygar Işıklı aynı zamanda Film ve Belgesel Müziği çalışmaları ve dizi müzikleri yapmıştır. Ardından albümlerine hız kesmeden devam etmiş ve beğenileri yine toplamayı başarmıştır. İkin albümü olan Dudaktan Kalbeadlı albümü 2008 yılında piyasaya sürmüştür. Toygar Işıklı – Aşk-ı Memnu adlı albümü ile çıkış yakalayıp dinleyici kitlesini kendi çapında büyük kitlelere çıkarmıştır. Başarısının ardından pek çok konser ile birlikte sahne almaya başlayan sanatçı sevenleri ile de bir araya gelmiştir.Gölcük depreminden sonra Gölcük’te Sessizliğin Sesi adlı bestesini çıkarmış ve internet sitesinde paylaşmıştır. Bu beste ile İnternette bir dönem en çok dinlenenler arasına girmiştir. Genellikle dizi müzikleri yapan sanatçı pek çok filmde müziklerini seyirciye dinletmiştir. Bir kaçı 2014 yılında Menekşe ile Halil, yine aynı yıl Fatmagül’ün Suçu Ne, 2015 yılında Kara Para Aşk ve 2017 yılında Bana Sevmeyi Anlat Adlı albüm şeklinde olmuştur.
Sanatçı Toygar Işıklı Aylin Işıklı ile bir aşk evliliği yaparak hayatlarını birleştirmiştir. Evlilikten Havin adında bir kızları olmuştur. Sanatçı günümüzde sanat hayatına başarılı bir şekilde devam etmektedir.


Toygar Işıklı – Aşk-ı Memnu mp3 indirBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir