Tolga Sünter – Zeytinyağlı Yaprak Sarması

Sanatçı Tolga Sünter 29 Ekim 1975 yılında İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Küçük yaşlar da müziğe piyano çalarak başlamış ve amatör bir şekilde müzikler ve besteler yapmıştır. Henüz 12 yaşlarında iken üstün başarısından dolayı 1987 yılında İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı trompet ve piyano bölümünü kazanmıştır. Tolga Sünter gençlik dönemlerinde 14 yaşında ünlü sanatçılarla sahne çalışmaları fırsatı bulmuştur. Aynı zamanda piyano çalmakla yetinmeyen sanatçı Tolga Sünter aranje ve beste çalışmaları da yapmıştır. Başarılı sanatçı ilk aranje çalışmasını Cem Bezeyiş’in grubu olan Grup Piramit’e yapmıştır.
Sanatçı bu çalışmasının ardından pek çok sanatçının albümünde aranjer ve besteci olarak çalışmıştır. Tolga Sünter aynı zaman birden fazla ünlü sanatçının sahnelerinde rol alarak müzisyenlik ve orkestra şefliği yapmıştır. Sanatçı 1998 yılında büyük bir trafik kazası geçirmiş ve ölümlerden dönmüştür. Sanatçı Bu olayın ardındın uzun bir dönem müzik yapmamıştır. Ayna grubu ile çalışma fırsatı bulan sanatçı Mavi Şarkılar adlı albümün içinde bulunan üç şarkının remixlerini tarzlarını düzenlemiştir. Sanatçı Tolga Sünter Grup Vitaminin tekrar piyasaya ve müziğe dönmesi için büyük çaba göstermiştir. Bunun ardından 2012 yılında Bana Bir Soygun Yaz adlı filmin müziklerini yapmıştır. Artık Grup Vitamin’in yeni solistlerinde biri haline gelmiştir. Tolga Sünter – Zeytinyağlı Yaprak Sarması adlı albüm ile büyük bir çıkış yakalayıp tam anlamıyla müziğe devam etmişlerdir.
Albümler yapmaya devam eden başarılı sanatçı Grup Vitamin ile çalışırken Deli Dolu Best Of, İyi Günler Türkiye ve Endoplazmik Retikulum adlı albümleri piyasaya sürmüştür. Sanatçı Tolga Sünter, Grup Vitamin ile konserler vererek hayranları ile buluşmaya devam etmiştir. Sanatçı günümüzde başarılı bir şekilde sanat hayatını devam etmektedir.


Tolga Sünter – Zeytinyağlı Yaprak Sarması mp3 indirBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir