Tolga Sağ – Türküler Sevdamız 2

Sanatçı Tolga Sağ 1973 yılında İstanbul’da dünyaya gözlerini açmıştır. Küçük yaşlar da müziğe ilgisi olan sanatçı Tolga Sağ henüz küçücük bir çocukken yedi yaşında bağlama çalmaya başlamıştır. Babası ünlü sanatçı Arif Sağ’dır. Robert Kolejinde okuyan sanatçı okulunu bitirmiştir. Doğduğu Şehir olan İstanbul’da Yıldız Teknik Üniversitesi Kimya Mühendisliğini bölümünü büyük bir başarı ile kazanmıştır. Yıldız Teknik Üniversitesi Kimya Mühendisliği bölümünü sadece iki yıl okuduktan sonra Marmara Üniversitesi Müzik eğitimi bölümüne geçiş yaparak eğitimine devam etmiştir.
1997 yılında Erdal Erzincan ve İsmail Özden ile birlikte albüm çalışmalarına başlamıştır. Aynı yıl içinde Erdal Erzincan ve İsmail Özden ile Türküler Sevdamız adlı ilk albümünü çıkarmıştır. Aradan iki yıl geçmeden 1999 yılında Yol adlı albüme imza atmış ve piyasaya sürmüştür. Türkler Sevdamız albümü büyük ilgi görünce aynı albümün ikinci serisini çıkarmaya karar vermişlerdir. Sanatçı 2000 yılında bir karar alıp ASM Tolga Sağ Müzik Okulunu kurmuştur. Tolga Sağ – Türküler Sevdamız 2 adlı albümü 2001 yılında Erdal Erzincan ve Yılmaz Çelik ile birlikte yapmıştır. Sanatçı Tolga Sağ Türküler Sevdamız 2 adlı albümüyle büyük ilgi görüp çıkış yapmayı başarmıştır. Büyük ilgi gören ve 17 şarkıdan oluşan Türküler Sevdamız 2 adlı albümünde bulunan bazı şarkılar Dağlar Oy Dağlar, Nazlı Yare Doyamadım, Dünyada Tükenmez Murat Var İmiş, Her Sabah Her Sefer, Süpürgesi Yoncadan, Böyle Kem zamanda, Dağlar Kışmış, Ben pirim Diyene, Bizim Sahraların Başı, Şu Yalan Dünyaya ve Kara Köprü Narlıktadır gibi şarkılardan oluşup devam etmektedir.
Sanatçı Türkiye’nin farklı yerlerinde konserler vererek sevenleri ile buluşmaya devam etmiştir. Başarılı bir performans sergileyen sanatçı Tolga Sağ günümüzde sanat kariyerine başarılı bir şekilde devam etmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir