Tolga Çandar – Türküleri Ege’ninSanatçı Tolga Çandar 16 Ağustos 1959 yılında Muğla’nın ilçesi olan Milas’ta dünyaya gözlerini açmıştır. İlkokul ortaokul ve lise eğitimlerini Milas’ta başarı ile tamamlamayı başarmıştır. Tolga Çandar Üniversite sınavlarında başarı göstererek Orta Doğu Teknik Üniversitesini kazanmıştır. Ankara’ya giden Tolga Çandar Orta Doğu Teknik Üniversitesi Mühendislik Fakültesi İnşaat Bölümüne başlamıştır. Üniversite hayatında ODTÜ oyuncularıyla çalışmış ve Türk Halk Bilimleri Topluluğunda da halk müziği çalışmaları yapmıştır. İlk olarak Bekle Beni adlı albümünü Üniversite üçüncü sınıfta okurken üç arkadaşı ile kurmuş oldukları Çağdaş Türkü topluluğu altında yapmış ve piyasaya sürmüşlerdir.
Tolga Çandar Bekle Beni ile profesyonel müzik hayatına adım atarak başlamış bulunmaktadır. Aynı hızda albüm yapmaya devam eden grup Delikanlıya adlı albümlerini piyasaya sürmüş ve bu albümün ardından grup dağılmıştır. Tutkularından biride havacılık olan Tolga Çandar Hava Harp Okulu sınavlarına girer ve sınavları başarı ile tamamlamıştır. Grup dağıldıktan sonra Yolculuğuna tek başına devam etme kararı alarak müzik yaşantısına devam etmiştir. Tolga Çandar – Türküleri Ege’nin adlı albümünü 1987 yılında piyasaya sürmüş ve bu albümü ile yoğun ilgi görerek büyük bir çıkış yapmıştır. Yeteneklerini müzik ile sınırlamayan sanatçı Tolga Çandar aynı zamanda farklı dergilere yazılarda yazmıştır. Bilim konusunda ise Felsefe, Sosyoloji ve Siyaset bilimlerine ilgi duymuştur. Farklı yıllarda pek çok albüm yapmıştır.
Sanatçı 1994 yılında Türküden Şarkıya, 1996 yılında Sen Türkülerdesin, 1997 yılında Kar Yağmuru yine aynı yıl Türküleri Egenin 2 Bodrum Hakimi, 1999 Sular Gibi ve 2001 yılında Türkler Egenin 3 Adlı Gibi albümlerde bunlardan bazılarıdır. Sanatçı yurdun farklı yerlerinde konserler vermiş olup sevenleri ile buluşmuştur. Sanatçı günümüzde müzik kariyerine devam etmektedir.
Tolga Çandar – Türküleri Ege’nin mp3 indirBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir