Tibet Ağırtan Yat Geliyorum

Tibet Ağırtan özellikle ülkemizdeki rock müzik tutkunlarının oldukça yakından tanıdığı ve usta rock müzik sanatçıları arasında yer almaktadır. Tibet Ağırtan, 12 Temmuz 1965 tarihinde Mersin’de dünyaya gelmiştir. Liseyi Tarsus Amerikan Koleji’nde okuyan ve bitiren Tibet Ağırtan, müzikle de Echo adındaki okulda yer alan geleneksel müzik gruplarına girmesi ile tanışmış bir isimdir. Mavi Sakal olarak bilinen rock grubunun en önemli isimlerinden bir tanesi de Tibet Ağırtan ismidir. Tibet Ağırtan, bir süre Mavi Sakal adlı rock grubunun vokalistliğini üstlenmiş bir isimdir. 1979 senesinde bu grubun vokalistliğini almıştır ve 1994 yılına kadar bu görevini devam ettirmiştir.
Tibet Ağırtan 1992 senesinde ise Avustralya’ya yerleşmiştir. 1995 senesinde ise Mavi Sakal adlı oldukça ünlü rock grubundan ayrılmıştır ve solo çalışmalarına başlamıştır. Solo çalışmaları sırasında çıkartmış olduğu ilk albümü ise Tibet Ağırtan Yat Geliyorum adlı albümüdür. Bu albümü ile çıkışını yaşayan usta rock müzik sanatçısı bu albümünü 1995 senesinde çıkartmıştır. Aynı zamanda 2 sene sonra, 1997 senesinde de Kalk Gidiyorum adlı solo albümünü piyasaya sürmüştür. Tibet Ağırtan Yat Geliyorum ve Kalk Gidiyorum adlı albümlerini çıkarttıktan sonra Kırık Kalpler topluluğu ile bar çalışmaları da bulunmuştur. Tibet Ağırtan 2005 senesinde ise Tanju Eren, Korhan Karuşağı, Merih Aydın ve Nedim Tanyolaç’ın bulunduğu Kırık Kalpler adlı rock grubunu tekrar bir araya getirmiştir ve bu rock grubu ile oldukça çeşitli festivalde sahne almış bir isimdir.
Aynı şekilde yine 2005 senesinde Zardanadam’ın Dibini Gör adlı albümünde de prodüktör olarak görev almıştır. Rock müzik severlerin en beğendiği isimler arasında yer alan Tibet Ağırtan, bir zamanların en efsanevi rock müzik sanatçıları arasında yer almaktaydı ve çıkartmış olduğu bu iki solo albüm ile hala akıllarda kalan bir isimdir.


Tibet Ağırtan Yat Geliyorum mp3 indirBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir