Teoman Gönülçelen

Uzun ismi ile Fazlı Teoman Yakupoğlu olan, sahnede ve yaşantısında kullandığı ile Teoman olarak tanınan ünlü ses sanatçısı, 20 Kasım 1967 tarihinde dünyaya gelmiştir. Teoman dünyaya gözlerini İstanbul’da açmıştır. Ünlü Türk rock müzik sanatçısı ve söz yazarı olarak bilinmektedir. Teoman 20 Kasım 1967 tarihinde İstanbul’un Tünel semtinde dünyaya geldi ve Giresunlu bir ailenin tek çocuğudur. Teoman’ın müzik kariyerinin asıl başlangıcı ise 1986 senesine dayanmaktadır. Bu senede kurmuş olduğu Mirage adlı grupta vokal görevini üstlenmiştir. Daha sonrasında grubun dağılması ile birlikte de Mavi Sakal, Indians, Black Rose gibi çeşitli müzik gruplarında çalıştı. Müzik gruplarındaki çalışmalarının ardından da kariyerine solo olarak devam etti.
Teoman Gönülçelen adlı albümü ile patlama yaşamış bir isimdir. Ancak ilk albümünü ise 1996 senesinin Ekim ayında piyasaya sürmüştür. O adlı ikinci albümü ise 1998 senesinde Universal Müzik ve NR1 Müzik etiketleri ile piyasaya sürülmüştür. Teoman’ın çalıştığı müzik şirketleri Avrupa Müzik, NR1 Müzik ve İstanbul Plak müzik şirketleridir. Teoman’ın bu iki albümden sonraki Onyedi adlı albümü de 2000 senesinde piyasaya sürülmüştür. Burada en çok istek alan parçalardan bir tanesi de albümdeki Paramparça adlı şarkısıdır. Teoman’ın asıl ün yaptığı, müzik severlerin ve hayranlarının en çok beğendiği albümlerden bir tanesi de Gönülçelen adlı albümdür. Teoman Gönülçelen adlı albümünü 2001 senesinde piyasaya sürmüştür. Bu sürmüş olduğu albüm ile de hayranlarının sayısını oldukça fazla bir şekilde arttırmıştır.
Teoman’ın bu albümünde yer alan parçaların her biri birbirinden güzeldir. 2001 senesinde çıkartmış olduğu bu albümünün hemen ardından 2003 senesinde de Teoman adlı bir albüm piyasaya sürmüştür. En Güzel Hikayem, Renkli Rüyalar Oteli, İnsanlık Halleri, Aşk ve Gurur, Eski Bir Rüya Uğruna gibi pek çok başarılı albümün altında da imzası mevcuttur.


Teoman Gönülçelen mp3 indirBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir