Tayfun Duygulu – Hadi Yine İyisin

8 Nisan 1969 yılında İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Çocukluğunda ailesi ile Almanya, Finlandiya ve İsviçre’de kalan sanatçı 1976 yılında tekrar Türkiye’ye dönmüştür. Babası TRT’nin ilk canlı yayın orkestrasını kuran Erol Duygulu’dur. Dedesi Zeki Duygulu da dönemin ünlü bestecisidir. 1988 yılında mekanlarda çalarak müzik hayatına başlamıştır. Yaklaşık 2 yıl dans eğitimi almıştır. Saksafon ve klarnet başta olmak üzere gitar, piyano, yan flüt, viyolonsel ve keman gibi birçok müzik aletini çalabilen sanatçı bunun yanında şarkı sözü ve beste yazmaktadır.
1989 yılında Yeni Türkü grubuna katılan sanatçı, grup ile beraber birçok konsere katılarak sahnelere adım atmıştır. 1989 ve 1990 yıllarında 2 kez üst üste Altın Kelebek ödüllerinde Yılın Grubu seçilmişlerdir.1991 yılında grubun dağılması ile yoluna kendi devam eden sanatçı Lale Manço ve Barış Manço’nun da yardımda bulunduğu Hadi yine iyisin isimli şarkısı ile çıkış yakalamıştır. Tayfun Duygulu ve Hadi yine iyisin müzik listelerini alt üst etmeyi başarmıştır. Bu dönemde 200 den fazla konser vererek tüm ülke tarafından dinlenmiş ve başarılı bulunmuştur. Tayfun’93 adlı albümünden sonra 1994 yılında Tayfun’94 ve 1995 yılında Deli kız isimli albümlerini piyasaya sürmüştür. Daha sonra 2000 yılında 10 da 12, 2005 yılında Gül karası, 2010 yılında İstanbul albümlerini çıkarmıştır.
1997 yılında kendi şirketini kuran sanatçı, Duygulu Plak Yapım ile production, organizasyon, reklam ajanslığı ve matbaacılık hizmetleri vermektedir. İlk evliliğini Kayahan’ın kızı olan Beste Açar ile yapan sanatçı, evliliği kısa sürmüş ve boşanmışlardır. İkinci evliliğini manken olan Tuğçe Duygulu ile yapmış, aradığı mutluluğu bu evlilikte bulmuştur. Tuğçe Duygulu ile olan evliliğinden 2 tane erkek çocuğu olmuştur.


Tayfun Duygulu – Hadi Yine İyisin mp3 indirBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir