Tarkan Tüzmen – Unutamazsın

7 Mart 1968 yılında Ankara’da dünyaya gelmiştir. Babası Ankara’nın ünlü gazetecilerinden Nuray Tüzmen annesi Feriha Tüzmen’dir. Ailenin 2. Çocuğu olan sanatçının ağabeyi AK Parti hükümetin de üç dönem bakanlık yapmış Kürşat Tüzmen’dir. Özellikle abisine düşkün olan sanatçı bunu zaman içinde abisine seslendirdiği Aslan abim isimli şarkısı ile göstermiştir. Lise eğitimini TED Ankara Kolejinde tamamlamıştır. Eğitimini Orta Doğu Teknik Üniversitesi İnşaat fakültesinde tamamladıktan sonra iş hayatına T.C. Devlet Demir Yolları’nda başlamıştır.
1990 lı yıllarda müzik ile ilgilenmeye başlayan sanatçı şarkı sözleri yazıp yorumlamıştır. Barlarda sahne almaya başlayan sanatçı daha sonra 1996 yılında T1 isminde ilk albümünü çıkarmıştır. Eurovision Türkiye yarışmasını kazanan sanatçı Avrupa’da Türkiye’yi temsil etmiş ve yarışmayı 14. Sırada tamamlamıştır. Tarkan Tüzmen ve Unutamazsın tüm ülkede sevilse de Eurovision Şarkı yarışmasında başarı getirmemiştir. Yinede sanatçı ülke genelinde ismini duyurmuş olur. Sözleri Cenk Eroğlu’na ait Son rüya isimli şarkıyı yorumlayarak ekranların karşısına çıkmış ve başarılı olmuştur. İş hayatındaki yoğunluğundan dolayı müziğe bir süre ara verir. 2003 yılında ikinci albümü T2 yi piyasaya sürmüştür. Albümdeki bazı parçalarda Şebnem Ferah ve Sibel Sezal’ın da aralarında bulunduğu bazı sanatçılar back vokal yapmışlardır. Sanatçı daha sonra oyunculuğa yönelmiştir. Yaklaşık 2 yıl Kurtlar Vadisi isimli dizide İstihbaratçı Alper rolü ile oynayan sanatçı, Kurtlar Vadisi Terör ve Kurtlar Vadisi Pusu sinema filmlerinde de yine aynı karakteri canlandırmıştır.
2015 yılında Türk Hava Yollarında kabin amiri olarak çalışan İrem Kaya ile evlenmiştir. Sanatçı ortak kurucusu olduğu bir Lojistik firmasında çalışarak hayatını sürdürmektedir. Bir dönem milli yüzücülükte yapmış olan başarılı sanatçı hayatına iş adamı olarak devam etmektedir.


Tarkan Tüzmen – Unutamazsın mp3 indirBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir