Tarkan – Kıl Oldum Abi

17 Ekim 1972 yılında Almanya’nın Frankfurt yakınlarında bulunan Alzey kasabasında dünyaya gelmiştir. Ailenin 6 çocuğundan 5. sidir. İlköğretim eğitimini Almanya’da tamamlayan sanatçı 15 yaşında ailesi ile birlikte Kocaeli’ ye yerleşmiştir. Eğitimini Karamürsel Lisesinde devam eden sanatçı başarılı bir şekilde mezun olmuştur. Müzik eğitimine de bu yıllarda babasının oğlunda müzik yeteneğini fark etmesi ile başlamıştır. Klasik Türk müziği eğitimi almaya başlamıştır. Daha sonra ailesinin İstanbul’a taşınmasıyla müzik eğitimine de İstanbul’da devam etmiştir. Üniversite de istediği bölümü kazanamamış Almanya’ya dönmeye hazırlanırken İstanbul Plak şirketi ile albüm anlaşmasına varmıştır.
Hayatının dönüm noktası olan bu anlaşma ile 1992 yılında Yine Sensiz isimli ilk albümünü çıkarmıştır. Albümün içerisinde bulunan Kıl oldum Abi şarkısı büyük çıkış yakalamıştır. Tarkan ve Kıl oldum abi şarkısı Türkiye sınırlarında kalmamış Avrupa’da da çalma listelerinde yerini almıştır. Bir anda tüm televizyon ve magazin programlarının hedefi haline geldi. Bundan sonra Acayipsin, Ölürüm sana, Karma, Come Closer, Metamorfoz, Adımı Kalbime yaz, Ahde Vefa ve 10 isimli albümleri de piyasaya çıkaran sanatçı dünya genelinde yıldız olarak kabul edilmiştir. Türkiye ve dünya genelinde birçok konser vermiştir. Ahmet San ile menajerlik anlaşmasına varan sanatçı Almanya, Hollanda, İngiltere ve İsviçre’nin toplam 12 şehrinde konserler vererek Avrupa turnesine çıktı. Birçok bestesi müzik ödülleri yarışmalarında çeşitli ödüllere layık görülen sanatçı müziğin yanı sıra birçok reklam filminde de rol almıştır.
2016 yılında Pınar Dilek ile evlenen sanatçının bu evlilikten Liya adını verdiği bir kızı dünyaya gelmiştir. Magazin programlarına konu olmayarak sadece işi ile ilgilenmek isteyen sanatçı, sahnelerin tozunu attırmasına rağmen çok mütevazı ve sessiz bir hayat sürüyor.


Tarkan – Kıl Oldum Abi mp3 indirBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir