Tarık Mengüç – Naş Naş

Survivor Yarışmasında Bilgi Sızdıranlara Karşı Dava Açıldı

Uzun yıllardır Acun Ilıcalı’nın sahibi olduğu Acun Medya tarafından hazırlanıp yayınlanan Survivor programı bir süredir sızdırma iddialarıyla gündeme geliyordu. Yarışmada her hafta elenecekler ve ödül oyununu kazanacaklar konusunda bazı sosyal medya hesaplarında açıklamalar yapılıyordu. Acun Medya ekibi program yayınlanmadan önce bu açıklamaları sosyal medya hesaplarında paylaşanlara dava açtı.

Reyting rekortmeni yarışma programı Survivor, bilgi sızdırma olayıyla sarsıldı. Geçtiğimiz yıldan beri bazı sosyal medya hesapları Acun Ilıcalı‘nın hem yapımcılığını hem sunuculuğunu yaptığı programla ilgili çeşitli bilgileri sızdırıyorlardı. Özellikle de yarışmaları kimin kazandığı ve o hafta kimin elenip elenmediğiyle ilgili açıklamalarda bulunuyorlardı. Bu sorunu önlemenin yolunu arayan ünlü yapımcı ve sunucu Acun Ilıcalı ise çareyi dava açmakta buldu. Survivor yarışması birçok ünlü ismin de yarıştığı bir program olarak dikkat çekiyor. Yarışma formatında 2 farklı grup oluyor ve gruplardan birinde ünlü isimler diğerinde ise gönüllü isimler yarışıyor. Her aday yarışmada olabildiğince fazla zaman geçirmeye çalışıyor. Yarışma geçtiğimiz senelerde de Tarık Mengüç ve adada yaptıkları ile gündeme gelmişti.

Öte yandan şikayet için İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığına dilekçe veren Acun Medya şirketi, ”Survivor yarışmasında 2 grup halinde farklı yarışmacılar bir adada yaşamaktadır. Bu yarışmacılar eleme oyunları ve ödül oyunları için bir araya gelmektedir. Ayrıca her hafta düzenli olarak kaybedenler arasından eleme yapılmaktadır. Bu yarışmanın tüm hakkı şirketimize aittir. Bir süre önce bir sosyal medya hesabının sosyal medya kullanıcılarına program yayınlanmadan önce bazı bilgileri açıkladığı görülmüştür. Bu sosyal mesya hesabının verdiği bu ödül oyunu ve elenmelerle ilgili bilgiler tv de yayınlanmadan önce bu hesaplarda yayınlanmaktadır. Bu kişi ya da kişiler hakkında soruşturma başlatılmasını ve gerekli güvenliğin sağlanmasını arz ediyoruz.” tarzı bir açıklamayla rahatsızlıklarını dile getirdi.

 


Tarık Mengüç – Naş Naş mp3 indirBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir