Suzan Kardeş – Bekriya

Suzan Kardeş on beş nisan bin dokuz yüz altmış tarihinde Kosovada dünyaya geldi. Kendisi aynı zaman da makyaj uzmanı ve ses sanatçısıdır. Suzan Kardeş ilk olarak iş hayatına Hürriyet gazetesinde başlamıştır. Makyaj uzmanı olduğum o yıllarda çok dikkat çekmiştir. Hem de o yıllarda oyunculara da makyaj yaparak çok tanınan bir isim haline gelmiştir. Sonrasında şan tiyatrosuna katılarak oyuncuların saç ve makyajlarını yaparak çalışmaya başladı. Bir çok film ekibine makyaj ve kuaförlük yapmıştır. Suzan Kardeş bin dokuz yüz doksan beş yılında Beşiktaş kültür merkezinde çalışmaya başladı. Buna da makyaj hem de saç yapma görevini üstlendi.
Haluk Bilginer iş bankası reklamında yer almıştı ve Suzan Kardeş de Haluk Bilginer Atatürk makyajı yapmıştı. Bin dokuz yüz seksen beş yılında Sezen Aksu sahnelerde hep makyajını Suzan Kardeş yapmıştır. Ayrıca Türkan Şorayın makyajlarını bile hep o yapmıştır. Suzan Kardeş albümünden sonra başka bir albüm daha çıkarmadı. Bir adet film ve bir adet de kitap çıkarmıştır. İki bin dokuz tarihinde Sezen Aksu ile birlikte Kuruçeşmede düet yaptılar. Suzan Kardeşin yer aldığı filmler şunlardır. Bir demet tiyatro komedi dükkanı mavi kelebekler seksenler yapışık kardeşler nadide hayat arkadaşım hoşgeldin muhteşem yüzyıl ve toprağın çocukları.
Suzan Kardeş bin dokuz yüz doksan iki tarihinde bir meyhane açmıştır. Meyhanwnin adı da Bekriya olmuştur. Sonra Suzan Kardeş Bekriya adında Sezen Aksu sayesinde bir albüm çıkardı. Müzik albümü çok tanındı ve çok sevildi. Suzan Kardeşin bakriye adında albümü çok başarılı geçti. Sezen Aksu tarafından ses tonu farkedilmiştir. Bir demet tiyatro dizisinde de ses tonu ile büyüledi hatta büyülemeye de devam ediyor.


Suzan Kardeş – Bekriya mp3 indirBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir