Süreyya Davulcuoğlu – Türküleriyle Karadeniz

Süreyya bin dokuz yüz kırk sekiz de doğmuştur. Bin dokuz yüz yetmiş iki yılında da amatör olarak müziğe başladı. Bin dokuz yüz yetmiş üç tarihinden sonra ODTÜ de sahneye çıktı ve Karadenizin müziğini yorumladı. O yıllarda da Ankara da sanatçılık olarak göreve başladı. Süreyya Davulcuoğlu bin dokuz yüz seksen tarihinde de televizyona çıkmaya başladı. Kendisi bin dokuz yüz üç tarihinde ise albüm çalışmalarını yapmaya başlamıştır. İlk önce Arif Sağ ile daha sonra Musa Eroğlu ile albüm yapmıştır.
Bin dokuz yüz seksen dört tarihinde üç yüzün üzerinde satılan ağaçar dereleri isimli türkü albümü çıkardı. O dönemde bu bir rekordur. Süreyya Davulcuoğlunun albümleri şunlardır. Burcu burcu karadeniz Hasan geliyor Hasan kraliçe geldi ve son olarak da türküleriyle karadenizdir. O yıllarda kaset formatı bulunmaktaydı. Yani kaset albümü çıkarmıştır. Bin dokuz yüz seksen yıllarında trt kanalında türk halk müziği programıydı. Böylece ekranlara çok sık çıkıyordu. Süreyya Davulcuoğlunun bir tane de yer aldığı dizi vardı. Adı kuş dili dizisiydi. Bu dizideki rolde çok iyi oynamış ve çok da beğenilmiştir.
Bin dokuz yüz doksan tarihinde Süreyya Davulcuoğlu Türküleriyle Karadeniz albümünü çıkardı. Hem albüm hem de televizyon ekranına çıktı. Albümü kaset olarak yayınlandı. Bu albüm sayesinde ekranlarda çok sık görülüyordu. Çok başarılı karadeniz şarkıları ile ünlenmeyi başarmıştır. Aynı zaman da kulüpleri de çok ünleniyordu. Albümleri gibi kluüpleri de güzeldir. Amatör olarak başlayıp şimdi ise müzik konusunda başarılara doğru emin adımlar ile ilerlemektedir. Dilerseniz hala şarkılarını dinlemediyseniz internetten dinleyebilirsiniz. Karakteri ve güzelliği ile karadeniz türküleriyle amatörde olsa sevenlerine hizmet etmekten onur duymakta olduğunu söyleyebiliriz.


Süreyya Davulcuoğlu – Türküleriyle Karadeniz mp3 indirBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir