Şükriye Tutkun – Gücüm Yetene Kadar

Şükriye Tutkun on dokuz eylül bin dokuz yüz atmış beş tarihinde dünyaya gelmiştir. Şükriye Tutkun başarılı bir sanatçıdır. Kocaelinde dünyaya geldi ve Gürcü kökenlidir. İki yaşında iken anne ve babası ayrıldığı için Kasımpaşa çocuk yuvası ilk okulu ise Anadolu hisarı özel eğitim ilk okulunda okumuştur. Lisesi yatılı olarak ve parasız olarak kız yetiştirme yurdunda okumuştur. Küçük yaşlarda iken müziğe karşı olan ilgisi başlamıştı. Okulda öğretmenleri bile ona şarkı söyletiyordu. Küçük yaştan itibaren müzik tutkunudur. Aynı zaman da tiyatroya ilgisi de vardı. On beş yaşında iken tekrar ailesinin yanına gitti. Müzik onun için mutsuzluğunda bile mutlu eden bir umuttu.
Yalnız kaldığı zaman sürekli müzik dinliyordu. Üniversiteyi Eskişehirde iktisat bölümünü okudu. Mesleğini beğenmeyip bıraktı ve İstanbula geri döndü. İstanbul da Türk müziği devlet konservatuvarında okudu. Sonrasında opera ve şan bölümüne girmiştir. Bittikten sonra çocuk yuvasında çalışmaya başladı. Burada müzik öğretmenliği yaptı. Çeşitli müzisyenler ile çalıştı. Bunlar Arif Saz ve Atilla Özdamaroğludur.
Sonrada sırasıyla trt kanalında ve stv kanalında program sunmuştu. Hatta reklamlarda ve dizilerde de seslendirmeler yaptı. Başarısı altın plaket ile ödüllendirildi. İki bin beş tarihinde Şükriye Tutkun gücüm yetene kadar adlı albümü çıkmıştır. Prodüktörlüğünü ve aranjörlüğünü Ali Osman Erbaş yapmıştır. Şükriye Tutkunun yapmış olduğu albümlerini yazalım. Sevin gayrı gücüm yetene kadar salıncak ve ay karanlıktır. Şükriye Tutkun hakkında bilgi almak isterseniz ve kim olduğu hakkında bilgi almak isterseniz bu yazımızdan bilgilenebilirsiniz. Bu site sizlerin bilgisi alma konusunda çok yardımcı olacaktır. Türküleriyle hayranlarına kendini sevdiren değerli sanatçımız her zaman olduğu gibi şimdi de şıklığı ve zerafeti ile konuşulmaktadır.


Şükriye Tutkun – Gücüm Yetene Kadar mp3 indirBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir