Suat Suna – Ansızın Çektin Gittin

26 Mayıs 1975 yılında İstanbul’da dünyaya gözlerini açmıştır. Keman üstadı Mehmet Sait Suna’nın oğlu olan sanatçının annesi Tomris Suna avukatlık yapmaktadır. Babasından özenerek çocuk yaşta keman çalmayı öğrenmeye başlamıştır. Okul hayatı ile beraber İstanbul Üniversitesi Konservatuarında Keman bölümünü bitiren sanatçı 1994 yılında Saint Benoit Fransız Lisesinden mezun olmuştur. İstanbul Üniversitesi Fransız Filolojisinde eğitimini sürdüren sanatçı 3. Yılında okulu bırakmıştır. Daha sonra 1998 yılında Maltepe Üniversitesi İletişim Fakültesini kazanmış ve 2002 yılında başarıyla mezun olmuştur.
Müzik hayatına profesyonel olarak lise yıllarında adım atan sanatçı, Milliyet gazetesinin düzenlediği liseler arası müzik yarışmasında birincilik elde etmiştir.1992 yılında Beyaz Güvercin şarkı yarışmasında ikinci olmuş, bir yıl sonra Pop Show yarışmasında 1., 2. Ve 4.lük ödüllerini kazanmıştır. Yarışmalarda göze çarpan performansları ile dikkat çeken sanatçı birçok müzik firmalarından teklif almaya başlamıştır. Bir numara müzik ve Raks müzik ortaklığı ile 1993 yılında ilk albümünü çıkarmıştır. Suat Suna ve Ansızın Çektin Gittin büyük bir başarı yakalamış ve çıkış yakalamıştır. Daha sonra sırayla Sözüne kanmam, Hasret fenerleri, Rüyam ve sen, Yapamam sensiz, Yolun açık olsun, Sana haksızlık ettim, Su damlası, Leyla, ON, Aşkın adı ve Seni buldum adlı albümleri çıkaran sanatçı Türkiye genelinde birçok konser vermiştir. Müziğin yanı sıra oyunculuk ta yapan sanatçı 1998 yılında Zeynep isimli dizide başrol oynamıştır.
Sanatçı 1994 yılında kendi müzik yapım şirketini kurmuştur. Suat Suna Müzik Yapım adını taşıyan şirket sanatçının sahne işlerini yürütmektedir. 2007 yılında askerlik görevini yerine getirmiştir. 1997 yılında Melike Öcalan ile ilk evliliğini yapan sanatçı 2008 yılında boşanmıştır. İkinci evliliğini 2012 yılında Burcu Balkanlı ile yapan sanatçının mutlu evliliği devam etmektedir.


Suat Suna – Ansızın Çektin Gittin mp3 indirBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir