Suat Ecin – Engel Tanımıyorum

Suat Ecin 23 mayıs 1970 yılında Malatya’da dünyaya gelmiştir. İlkokulunu ve ortaokulunu Malatya’da tamamlayan sanatçı lise okumak için ailesi ile beraber İstanbul’a gelir. İstanbul’da Pertevniyal lisesinde okumaya başlayan Suat Ecin eğitimini başarılı bir şekilde tamamlayarak mezun olur. Daha sonra Almanya’ya taşınır ve burada da Augsburg Üniversitesinde eğitim almaya başlar. 3 yıl ekonomi okuduktan sonra Münih’te Bilgi işlem uzmanlığını bitirir. Aynı zamanda Latin Amerika danslarına giderek dans eğitimi alır.
Müziğe ilgisi ilkokul yıllarında başlamıştı. Bu yıllarda okulun folklor ekibinde ve okul korosunda yer aldı. Daha sonra gerek eğitimi gerek maddi sorunlardan dolayı müzikle uzun süre ilgilenemeyen Suat Ecin eğitimini bitirdikten sonra gerekli imkanlara ulaşmış müzik aşkı tekrar canlanmıştı. Yazdığı besteleri insanlara duyurmayı çok istiyordu. 1998 yılında Türkiye’ye dönen Suat Ecin müzik ile ilgili çalışmalarına hız verir ve yaklaşık iki yıl sonra 2000 yılında Engel tanımıyorum adlı ilk kasetini çıkartır. Suat Ecrin ve Engel tanımıyorum artık Türkiye’de müzik kanallarında sesini duyurmaya başlar. Bütün ismini taşıyan 2. albümünü de çıkaran Suat Ecin albümü ile aynı ismi taşıyan Bütün isimli eserine klip çekerek ilk klibini de böylelikle çekmiş olur. Albüm Türk müziğinin yanı sıra Latin Amerika esintileri taşımaktadır. Bütün isimli eserinin sözlerini kendisinin yazıp seslendirdiği şarkı ünlü müzik kanalı olan Mmc de Top10 a girme başarısını göstermiştir.
Suat Ecin çalışmalarına Şölen müzik şirketi ile devam etmektedir. Albümünde bulunan diğer şarkılar, Dere boyu kavaklar, Engel tanımıyorum, Gökkuşağım, İmkansız aşk, Yalan olur, Hovarda, Unuttun mu, Seni düşünmek, Soruyorum sana ve Battal Gazi olup yeni bir klip çekme hazırlığında olduğu söylenenler arasındadır.


Suat Ecin – Engel Tanımıyorum mp3 indirBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir