Songül Karlı – Derman Sendedir

Sanatçı Songül Karlı 15 Eylül 1973 yılında İstanbul da dünyaya gelmiştir. Küçüklüğünden itibaren müziğe yatkınlığı ve kabiliyeti sayesinde küçük yaşlar da ilgi duymuş olduğu müzik ile çalışmalarına başlamıştır. Bu çalışmalar ile birlikte genel hayatı boyunca 11 albümü bulunan sanatçı 2 toplama albümde de yer almıştır. Henüz 18 yaşında çıkarmış olduğu ilk albümü ile birlikte adından bahsettiren sanatçı kısa süre içerisinde tüm ülkede bilinen ünlü sanatçılar arasında yer almıştır.
Sanatçı Songül Karlı albüm çalışmaları boyunca çalıştığı Duygu Müzik ile birlikte 1991 yılında Derman Sendedir adlı albüm ile müzik dünyasına ilk adımlarını atmıştır. Songül Karlı – Derman Sendedir albümü ile birlikte sesinin kalitesi ile adını duyurmayı başarmış ve çıkış yakalamıştır. Yakalamış olduğu bu başarı ile beraber sanatçı, 1992 yılında Böyle Olur mu, 1993 yılında Oralıyam Ben albümleri ile devam etmiştir. Prestij Müzik ile çalışmaya başlayan sanatçı bu firma ile beraber 1994 yılında Dokunsalar Ağlayacağım,1994 yılında Dal Boylum, 1995 yılında Yanık Bir Türkü, 1996 yılında Omuz Omuza albümlerini çıkarmıştır. 1998 yılında Yalan, 2002 yılında Bir Yana ve 2004 yılında Kaç Bahar albümleri ile müzik hayatına devam etmiştir. Bu albümlerinin ardından müzik hayatına uzun bir süre ara veren sanatçı daha sonra 2017 yılında Al Müzik Yapım şirketi ile birlikte Hayat Bir Gün adlı albümü ile yeniden geri dönüş yapmıştır.
Sanatçı müzik hayatının yanı sıra sunuculuk ve oyunculuk üzerine de çalışmalar da bulunmuştur. 2000 yılında Paşa Baba Konağı, 2002 yılında Reyting Hamdi,2004 yılında Türkü Filmi ve 2010 yılında Yasemince adlı televizyon filmlerinde sahne almıştır. Bununla birlikte sanatçı birçok programda da sunuculuk ile ekranların karşısında yer almıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir