Soner Sarıkabadayı – Buz

8 Aralık 1978 yılında Kahramanmaraş ilinin Pazarcık ilçesinde dünyaya gelmiştir. Annesinin adı Güngör babasının adı Hasan’dır. Perihan ve Zafer isminde iki kardeşi daha vardır. 1983 yılında ailesi ile beraber Kahramanmaraş’tan Mersin’e taşınmıştır. İlkokul ortaokul ve lise eğitimini burada tamamladıktan sonra üniversite eğitimini İstanbul’da Yıldız Teknik Üniversitesi’nde iktisat bölümünü okumaya başlar. Üniversite yıllarında müziğe ilgi duyar ve klasik gitar eğitimi alır. Yıldız Teknik Üniversitesi Sanat ve tasarım fakültesi Klasik gitar bölümünü kazanarak aynı yıl mezun olmayı başarır.
Şarkı besteleri yazan sanatçı Tarık isimli sanatçıya verdiği Gümbür gümbür isimli şarkı sözleri ile ismini duyurmaya başlamıştır. Daha sonra Alişan, Demet Akalın, Murat Boz, Sertap Erener, Sibel Can ve Murat Dalkılıç gibi daha birçok sanatçıya bestelerini vermiştir. Bir dönem Sibel Can’ın orkestrasında gitar çalmıştır. 2001 yılında çıkardığı ilk albümü olan Kara beklentilerini karşılamamıştır. İkinci albümünü Buz adı ile 2009 yılında çıkaran sanatçı, bu albümle çıkışa geçmiştir. Soner Sarıkabadayı ve Buz albümü bütün ülkenin dikkatini çekmiş büyük başarı elde etmiştir. Albüm de bulunan Açık adres isimli şarkısı o sene Kral TV de En iyi beste ödülünü almıştır. Bunun dışında 2008 yılında 2, 2009 yılında 3 ödül daha almaya hak kazanmıştır. Yükselişine 2010 yılında çıkardığı Pas ve Sadem ismini verdiği 2 albüm ile devam eden sanatçı daha sonra Seveni arıyorum, İtiraz, Tuzlu su gibi daha birçok albüm çıkarmaya devam etmiştir.
İş hayatında ki başarısını aşk hayatında yakalayamamış olan sanatçı hala bekardır. Evliliği düşündüğü birçok ilişki içerisine girse de bir türlü aradığı ilişkiyi bulamamıştır. Sanatçı farklı imajı ile dikakt çekmiş ve kendine özgü bir tarz yaratmıştır.


Soner Sarıkabadayı – Buz mp3 indirBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir