Soner Arıca – Bir Umut

5 Şubat 1966 da ailenin 7. Çocuğu olarak Ordu’nun Fatsa ilçesinde dünyaya gelmiştir. İlk okulu Dumlupınar ilk okulu ve orta öğretimini Fatsa orta okulunda okuduktan sonra liseyi okumak için İstanbul’a gelir. Sanatçı Şişli kolejini bitirdikten sonra Marmara üniversitesi iktisadi ve idari birimler fakültesi bölümünü kazanır ve burada eğitimine devam eder.
TRT’nin kurduğu gençlik korosunda ilk müzik eğitimini alan sanatçı Tiyatro eğitim salonunda sahne çalışmaları yapmıştır. O dönemde birçok reklam filminde oynayarak modellik deneyimleri başlamıştır. 1986 yılında manken olarak podyumlara çıkmış ve 5 yıl kadar mankenlik yapmıştır. Müziğe olan ilgisi ile 1992 yılında Bir Umut isimli ilk albümünü piyasaya sürmüştür. Soner Arıca ve Bir Umut ülke genelinde ses getirmiş, sanatçı mankenliği bırakarak tamamen müzik üzerine yoğunlaşmıştır. Daha sonra sırasıyla En güzel serüven, Yaşıyorum, Yalvarma, Her şey yolunda, Sen mutlu ol, Şarkılar var, Kusursuz aşk, Aşkla oldu, Hatıram olsun, Benim adım aşk, Şarkılar aşkı söyler, Başka iklimin çiçekleri adlı albümleri çıkarmıştır. Bunların yanı sıra bir sürü single çıkarmıştır.45 den fazla klip çekerek bu alanda rekor kırmış şarkıcılardan biri olmuştur. 2000 yılında Kurşun kalem isimli dizide oynayarak ilk oyunculuk deneyimini yaşamış oldu.
Müzikle beraber oyunculuk, dergi yazarlığı, tiyatro ve yazarlık ile de uğraşan sanatçı 2005 yılında Belki de hiç unutmadım adlı romanını yayımlamıştır. 2002 yılında Bursa’da Love story isimli özel bir tiyatroda başrol oynayarak ilk deneyimini yaşayan sanatçı daha sonra 2008 yılında Çılgın Yenge, 2009 yılında Üvey karım, 2011 yılında Kanlı Nigar isimli tiyatro eserlerinde oynamıştır. Sokak çocukları adına çalışmalar düzenleyen sanatçı 1997 ve 2002 yıllarında iki ayrı takvim çıkararak ses getirmiştir.


Soner Arıca – Bir Umut mp3 indirBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir