Simge – Bip Bip


Sanatçı Simge Sağın 8 Ağustos 1981 yılında İstanbul’da dünyaya gözlerini dünyaya açmıştır. Lise hayatı başarılı olmayan sanatçı kötü bir lise hayatı geçirmiştir. Ardından üniversite sınavına giren sanatçı İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Musikisi Devlet Konservatuarında eğitimini başlamıştır. Üniversitede klasik müzik sanatçıları olan Selahattin İçli ve Alaeddin Yavaşca gibi önemli isimlerden eğitimler almıştır. Sesi güzel olan sanatçı üniversitenin ilk yılında geri vokallik yapmıştır. Zeynep Dizdar’a iki yıl ve Gülşen ‘e ise dört yıl vokalistlik yapmıştır. Sanatçı bu dönemlerde farklı mekanlarda sahne almıştır.
Sanatçı 2007 yılında dizi müziği olan Annemi seslendirmiştir. 2010 yılında Kıraç ile birlikte Annem şarkısını seslendirerek internet üzerinde en çok bazı şarkılar arasına girmiştir. Sonrasında albüm çalışmalarına başlayan sanatçı Yeni Çıktı adlı albümünü piyasaya sürmüştür. Sanatçı albümünü tanıtmak için tv programlarına konuk olmuştur. Simge beklediği ilgi ve çıkısı bulamayınca bir açıklamada bulunarak başarısız bir tanıtım yüzünde duvara tosladığını söylemiştir. Ardından Simge tek başına sahneler almaya başlamıştır. Sahneler ise Eskişehir ve İzmir’de olmuş ve burada bulunan mekanlarda belirli sürelerde sahne almıştır. Tekrar albüm çalışmalarına doludizgin devam etmiştir. Simge- BipBip Adlı albümünü 2014 yılında piyasaya sürmüştür. Bu albümü sayesinde çıkış yapmayı başaran sanatçı iyice ün kazanmaya başlamış ve sosyal medyada popüler bir hale gelmiştir.
Sanatçı bu çıkışının ardından pek çok yerde konserler vererek sevenleri ile bir araya gelmeye devam etmiştir. 2015 yılında MışMış adlı ilk teklisini yayınlamış ve yine büyük beğeni kazanmayı başarmıştır. Sanatçı Beşiktaş kulübünün şampiyon olduğu sene kutlamalar için Stadyumda sahne almıştır. Sanatçının başarı devam ederken birçok farklı ödül almaya hak kazanmıştır. Simge günümüzde sanat yaşantısına başarılı bir şekilde devam etmektedir.


Simge – Bip Bip mp3 indirBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir