Sima Sarıkaya – Her Şeye Rağmen


Sanatçı Sima Sarıkaya 10 Mart 1975 yılında İstanbul da dünya ya gelmiştir. Eğitim hayatını İstanbul’da devam etmesi ile beraber sanatçı babasının çaldığı saz ezgilerinden etkilenerek müziğe ilgi duymaya başlamıştır. Lise eğitimi sırasında katılmış olduğu Gülhane Etkinlikleri adlı bir ses yarışmasında dereceye girmesi ile beraber profesyonel olarak müzik hayatına ilk adımlarını atmıştır. Daha sonra sanatçı birçok ünlü isme vokalistlik yaparak kendini müzik alanında geliştirme fırsatı bulmuştur. Bu dönemde sanatçı birçok radyo programında ve müzik kanallarında sunuculuk yapmıştır.
Sanatçı çeşitli müzik çalışmalarıyla birlikte albüm çalışmaları da yapmıştır. Uzun çalışmalar sonucu 1996 yılında ilk albümü Her Şeye Rağmen ismi ile müzik marketlerde yerini almıştır. Sima Sarıkaya – Her Şeye Rağmen albümü ile birlikte ülke genelinde adına duyurmaya başarmış ve birçok müzik sever tarafından ilgi ile takip edilmiştir. Albümde yer alan Her Şeye Rağmen, Yeminliyim ve Adresim Aynı adlı şarkılar ile birçok müzik sever tarafından dinlenilen sanatçı büyük bir başarı yakalamıştır. Bu dönemin ardından uzun bir süre ekranlarda yer almayan sanatçı gece kulüpleri ve yazlık bölgelerde çeşitli mekanlarda sahne alarak müzik hayatını sürdürmüştür. Bu süre içerisinde ikinci albümün çalışmalarını da gerçekleştirmiştir. 2010 yılında ikinci albümünü Bul Beni adlı çalışması ile müzik piyasasına süren sanatçı tekrar ekranlara dönmüştür.
Sanatçı 2013 yılında 5+1 adlı tekli albümü ile birlikte, Sezen Aksu’ ya ait olan Haydi Gel Benimle Ol şarkısına ve Unutulur adlı şarkıyı yeniden seslendirerek klip çalışmasında bulunmuştur. Bunu yanı sıra Düriye Karabıyık adı ile oyunculuk yapmıştır. Günümüzde sanatçı Haber Caddesi adlı bir site içerisinde köşe yazarlığı yapmasının yanı sıra müzik ve sahne çalışmalarına da devam etmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir