Sıla – Ateşle Oynama

Tam adı Sıla Gençoğlu olan sanatçı 17 Haziran 1980 yılında Denizli’de dünyaya gözlerini açmıştır. Eğitim hayatına Denizli’de başlayan Sıla Gençoğlu ortaokul ve lise eğitimini İzmir Özel Tevfik Fikret Lisesi’nde anneannesinin yanında tamamlamıştır. Lise hayatında müziğe başlayan Sıla Gençoğlu iki ve üçüncü sınıfta özel şan dersleri almaya başlamıştır. Üniversite okumak için İstanbul’a gelen Sıla Gençoğlu İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Fransız Dili ve Edebiyatı bölümünde okudu fakat birinci senenin sonunda İstanbul Bilgi Caz Vokal Bölümü’ne geçiş yaptı ve Yükseköğrenimini Caz Vokal olarak yapmıştır.
Sanatçı Sıla Gençoğlu Lise zamanlarında müzikle daha çok ilgilenmeye başladı. Afyon Caz Festivaline katılan sanatçı Neşet Ruacan, Nedim Ruacan, ve Nezih Yeşilnil’den oluşan caz orkestrasında solist olarak yer almıştır. Nukhet Ruacan’dan ses eğitimi alan sanatçı bu sırada müzisyenlikle uğrasan Efe Bahadır ile tanıştı. Kenan doğulu ile yükseköğretim caz vokal bölümünde eğitimine devam ederken tanıştı ve birlikte çalışmaya başladı. 7 yıl boyunca sanatçının vokalistliğini yapan Sıla Gençoğlu bu sürede Büyük Kulüp, Moda Deniz Kulübü ve Galatasaraylılar lokali gibi çeşitli yerlerde yabancı ve Türkçe şarkılar seslendirerek belirli sayıda bir kitleye ulaşmayı başarmıştır. Sıla Gençoğlu bu zaman zarfında yaptığı şarkı sözleri Ferhat Göçer, Kenan Doğulu ve Emel Müftüoğlu gibi önemli sanatçılar tarafından albümlerinde yer vermiştir. Sıla Gençoğlu – Ateşle Oynama Adlı şarkısıyla büyük ilgi görmüş ve milyonlarca tıklanma almıştır.
Yapmış olduğu eserler ile birçok ödüle layık görülen Sıla Gençoğlu ülkenin birçok yerinde konserler vermiştir. 2018 yılı içerisinde Ahmet Kural ile gündeme gelen Sıla Gençoğlu mahkemelik olayları sebebiyle gerek sosyal medya gerek magazin programları ile gündeme gelmiştir. Başarılı sanatçı müzik hayatına devam etmektedir.


Sıla – Ateşle Oynama mp3 indirBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir