Sibel Tüzün – Ah Biz Kızlar

Sanatçı Sibel Tüzün 29 Eylül 1971 yılında İstanbul’da dünyaya gözlerini açmıştır. Müzik hayatına erken almaya başladı. Ortaokul dönemlerinde tekrardan Gençlik Korosu’nda çok sesli müziğe başladı Gökçen yaşlarda başlayan Sibel Tüzün 1978 yılında TRT İstanbul Radyosu Çocuk Korosu’nda ilk müzik eğitimini Koray, Cenan Akın, Yücel Elmas ve Hikmet Şimşek önemli hocalar ve koro şefleri ile çalışma fırsatı buldu.
Sanatçı Sibel Tüzün eğitim hayatına Beşiktaş Atatürk Lisesinde devam etmiştir. Lise yıllarında pop ve rock müzikle çok ilgilenmiştir. 1986 yılında Milliyet Gazetesi liseler arası müzik yarışmasında okuluna üçüncülüğü kazandırmıştır. Bu yarışma sırasında besteci ve aranjör olan Melih Kibar ile tanışarak reklam filmlerinde seslendirme işine başlamıştır. 1988 tarihinde İstanbul Üniversitesi Konservatuarı Opera ve Konser Şarkıcılığı Bölümünü birincilik ile Sibel Tüzün Klasik öğrenciliğe devam ederken jazz ve pop müzikte ise yorumculuğunu sürdürmeye devam etmiştir. Sanatçı Sibel Tüzün 1991 tarihinde ilk kez profesyonel müzik yolculuğuna ve yaşamına adım atmıştır. TRT Altın Anten ve Kuşadası altın yarışmalarına katılan Sibel Tüzün aynı zamanda ülkemizi Eurovision Şarkı yarışmalarında da temsil etmiş ve ödüller almıştır.Sibel Tüzün – Ah Biz Kızlar adlı albümü ilgi görerek büyük kitlelere yayılmayı başarmıştır. Albümde çalışan isimler Şehrazat, İskender Paydaş, Ümit Süzer, Ozan Doğulu, Kenan Doğulu gibi özel isimlerineserleri ve Sibel Tüzün’ün ses yeteneği yorumculuğu, sahneye uyumu ve performansının başarılı ve güzel olması albümün kısa sürede büyük kitlelere ulaşmasına sebep olmuştur.
Sibel Tüzün 1994 yılında Avrupa’ya çıkmış ve Londra’da Robert Bricknell’den bir süre şan dersleri almıştır. Sanatçı 2007 yılında Çılgın dershane filminde rol almıştır. Sanatçı 2005 yılında Engin Güven ile dünya evine girmiştir. Fakat belirli sebeplerden dolayı 2010 yılında evliliğine son vermiştir.


Sibel Tüzün – Ah Biz Kızlar mp3 indirBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir