Sibel Egemen – Senin Vicdanın Yok mu

Sibel Egemen 13 Mayıs 1958 yılında Ankara’da dünyaya gelmiştir. Annesinin adı Ayla Egemendir. Dedesi Muzaffer İlkar bestekardır. Küçük yaşlarda sanatla tanışan sanatçı Sibel Egemen üç yaşında bale eğitimi almaya başlamıştır. Beş yaşına geldiğinde keman dersleri alırken 7 yaşında ise piyano dersleri almıştır. Sanatçı Sibel Egemen lise eğitimini bitirdikten sonra 1975 tarihinde profesyonel olarak müzik hayatına girmiştir. Aradan henüz bir yıl geçmişken 1976 yılında seslendirdiği Hayret adlı şarkı büyük beğeni toplamayı başarmıştır.
Sanatçı kişiliğinin yanı sıra beyaz perdede boy gösteren Sibel Egemen 1986 yılında Beni Bırakma adlı sinema filminde Fikret Hakan, Turgut Özatay, Süheyl Eğriboz ve Tarık Tarcan ile birlikte rol almıştır. Sibel Egemen – Senin Vicdanın Yok Mu adlı 45liğiyle büyük bir beğeni toplamayı başarmıştır. 45liğiyle çıkış yapmayı başaran sanatçı Sibel Egemen Türkiye genelinde tanınır hale gelmiştir. Aynı yıllarda 45lik plaklar çıkarmaya devam eden sanatçı Sibel Egemen’in bu 45likleri ise 1976 yılında Dile Benden Ne Dilersen, 1976 Yenildim ve 1977 yılında Nerede adlı 45liklerini piyasaya sürmüştür. Bununla birlikte Türkiye çapında çeşitli illere giderek birçok konser vermiş ve sevenleri ile buluşmuştur. Pop müzikle tanınan sanatçı Sibel Egemen 1988 yılında Mini Minicik Kase albümüyle Türk Sanat Müziğine yönelmiştir. 1992 yılında Dün ve Bugün Sevgiyle adlı albümünü çıkardıktan bir yıl sonra yani 1993 yılında bankacılık sektöründe çalışma hayatına devam etmiştir. Sanatçı Sibel Egemen okul arkadaşı olan Ahmet Kalıpçıoğlu İle 2001 yılında dünya evine girmişlerdir.
Tekrar beyaz perdeye dönen sanatçı Sibel Egemen Geçmiş Zaman Olur ki dizisinde 2006 yılında Erol Günaydın, Sümer Tilmaç, Zihni Göktay ve Suna Pekuysal ile birlikte rol almıştır.


Sibel Egemen – Senin Vicdanın Yok mu mp3 indirBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir