Sibel Can – Berivan

Sanatçı Sibel Can 1 Ağustos 1970 yılında İstanbul Karagümrük’te dünyaya gözlerini açmıştır. Babası Engin Cangüre ve Annesi Emine Gül Sezer Cangüre ilk evladıdır. Sibel Canın sanata ve müziğe olan ilgisinin ilk sebebi ise babası Engin Cangüre’dir. Engin Cangüre’de sanata gönül vermiş ve aynı zaman pek çok soliste eşlik etmiş ve keman bilgisi yüksek bir keman sanatçısıydı. Sibel Can küçük yaşlarda müziğe gönül vermiştir. Henüz çocuk iken 13 yaşında babası ile Viyana, Almanya, Hollanda ve İsrail gibi yurt dışı ülkelerinde babasının eşliğinde dans edip şarkılar seslendirmiştir.
Sanatçının hoş ve güzel sesinden etkilenen birkaç ünlü isim sanatçının yeni yollarına ön ayak olmuştur. Bu olayların gelişmesiyle birlikte Sibel Can Maksim Gazinosunda ilk kez sahne almıştır. Fakat yaşının küçük olma sebebi ile Gazino kapatılmıştır. Bunun üzerine Fahrettin Arslan’ın destek ve yardımları ile mahkemeye başvurarak yaşı 6 yaş büyütüldü. Yaşı büyüyen Sibel Can Maksim Gazinosuna geri dönüp oryantal dansçı olarak çalışmaya devam etmiştir. Maksim gazinosunda 17 yaşında solistliğe kadar yükseldi.Sanatçı Sibel Can ilk albümünü 1987 tarihinde Günah bize ile imza atmıştır. Bu albümde Orhan Gencebay’ın büyük destek ve yardımları söz konusu olmuştur. Sibel Can’ın ilk albümü olan Günah Bize büyük ilgi görerek satış rekorları kırmıştır. Sibel Can – Berivan şarkısı ile Türkiye genelinde adını duyurmuş ve büyük bir çıkış yakalamıştır. Bu çıkışının ardından Türk müzik tarihine birçok önemli eserlerle katkı sağlamıştır.
Sanatçı müzik hayatının yanı sıra beyaz perdede yeteneğini kanıtlayarak dizi ve sinema filmlerinde rol almıştır. Aynı zamanda Sibel Can 2000 yılında Sulhi Aksüt ile evlenerek dünya evine girmiştir. Bu mutlu birliktelikten birde Emir adında bir çocuk meydana getirmiştir.


Sibel Can – Berivan mp3 indirBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir