Sibel Bilgiç – Alışamadım

Sanatçı Sibel Bilgiç 1 Kasım 1971 yılında Ankara’da dünyaya gelmiştir. Eğitim hayatını Ankara’da devam etmiştir. Lise eğitimi sırasında Ankara Konservatuarında şan dersi de almıştır. Daha sonra kazandığı burs ile beraber Amerika Birleşik Devleri’ne yerleşerek eğitim hayatına burada devam etmiştir. Eğitim Hayatını tamamlaması ile birlikte Türkiye’ye geri dönüş yapan sanatçı müzik hayatının ilk adımlarını Karpiç Bar ve Best Hotel de bir dönem şarkı söyleyerek atmıştır.
Albüm çalışmalarına başlayan sanatçı bunun yanı sıra zerrin özere vokalistlik yaparak yardımcı olmuştur. Sanatçı çalışmalarını sonucunda 1997 yılında alışamadım adlı ilk albümünü piyasaya sürmüştür. Müzik severlerin huzuruna sunulan Sibel Bilgiç – Alışamadım albümü birçok müzik sever tarafından beğenilmesi ile büyük ilgi görmüştür. Albümde yer alan ve albüm ile aynı ismi taşıyan alışamadım şarkısı o yıl en çok dinlenilen pop şarkısı seçilmiştir. Sanatçı katılmış olduğu Casablanka müzikalinde Lisa karakterini canlandırmasıyla birlik de başarılı bir performans sergilemiştir. Sanatçı müziğe uzun bir süre ara vermesi ile birlikte 2012 yılında aşk çarpsın beni adlı albümü ile tekrar müzik hayatına dönmüştür. Bu albüm ile beraber adını tekrar duyurmayı başaran sanatçı bunu yanı sıra çeşitli illerde vermiş olduğu konserler ile de müzik severler ile buluşmuştur.
Sanatçı Sibel bilgiç Trabzonspor eski başkanlarından Mehmet Ali Yılma ile uzun bir birlikteliği olmuştur. 8 yıl süren bu birlikteliğin ardından 2005 yılında bu ilişkiyi sonlandırmıştır. Daha sonra Dr. Ulvi Süvarioğlu ile evlenen sanatçının bu evliliği uzun sürmemiş ve kısa süre içinde sonlanmıştır. Sanatçı günümüzde müzik hayatının yanı sıra İstanbul iline bağlı Nişantaşı Mona Lisa Lazer Epilasyon Güzellik Merkezi ismin de bir lazer epilasyon merkezi işleterek hayatına devam etmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir