Sibel Alaş – Adam

Sanatçı Sibel Alaş 13 Şubat 1973 yılında Kocaeli’ de dünyaya gelmiştir. Küçük yaşlar da müziğe ilgi duymaya başlayan sanatçı bu alanda çalışmalara başlamıştır. Ardından sanatçı Yonca Evcimik ile birlikte çalışmalarını sürdürmüş ve Yonca Evcimik’e uzun süre vokalistlik yapmıştır. Bu süre içerisinde Mustafa Sandal ile tanışan sanatçı çalışmalarını sürdürdüğü albüm için bu isimden yardım almıştır.
Sanatçı yapmış olduğu çalışmalar sonucu ilk albümünü 1995 yılında Adam adı ile piyasaya sürmüştür. Bu albümde kendisine Mustafa Sandal’ın yardımları ile beraber, gerçekleştiren sanatçı için albümde yer alan ve albüm ile aynı adı taşıyan Adam adlı şarkısı, o dönem birçok kişi tarafından sevilerek dinlenmiştir. Sibel Alaş – Adam şarkısı ile beraber birçok müzik severin beğenisini kazanmış ve sanatçı adını ülke genelinde duyurmayı başarmıştır. İlk albümünün ardından yakalamış olduğu çıkış ile beraber 1996 yılında ikinci albümünü Fem adı ile piyasaya süren sanatçı başarısını kanıtlamıştır. Fem isminin Fransızca Femme kelimesinden gelmesi ile Kadın olarak açıklamıştır. Ardından 1998 yılında üçüncü albümü Çocuk ile çıkaran sanatçı bir süre müziğe ara vermiştir. Kendine has bir tarzı ile beraber sanatçı özel bir hayran kitlesine sahip olması ile müziğe vermiş olduğu bu ara ile kendini hayranlarına özletmiştir. Müziğe vermiş olduğu 7 yıl kadar aranın ardından 2006 yılında Carpe Diem isimli albüm ile çalışmalarına başlamıştır.
1996 yılında Zeki Aköz ile evlenmesi ile beraber ara vermiş olduğu müziğe Carpe Diem albümü ile son veren sanatçı daha sonra 2014 yılında Herkes Gibisin adlı teklisi ile devam etmiştir. Sanatçı Tuğçe adında bir kız çocuğuna koruyucu annelik yapmaktadır. Bunun yanı sıra sanatçı kitap çevirmenliği ile de uğraşmaktadır.


Sibel Alaş – Adam mp3 indirBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir