Sezi Çeşitli – Hala Aşksın Sen


Sanatçı Sezi Çeşitli 1964 yılında İzmir’de doğmuştur. İlkokul ve ortaokul eğitimini başarılı bir şekilde Kars, Çorlu ve İzmir’de tamamlamıştır. Hemen ardından üniversite eğitimini İzmir Bornova’da bulunan Ege Üniversitesi Ziraat Fakültesinde başlamıştır. Üniversite hayatında müzikle tanışan sanatçı Sezi Çeşitli Ege Üniversitesi Ziraat Fakültesi Türk Sanat Müziği Nevzat Güyer yönetiminde bulunan koroya katılmıştır.
Sezi Çeşitli Ege Üniversitesi Ziraat Fakültesinden başarı ile mezun olmayı başarmıştır. Sanatçı Sezi Çeşitli Üniversite eğitimi sırasında da kendi çapında müzik ile uğraşmaya devam etmiştir. Eğitimini tamamlayan sanatçı Kültür Bakanlığı İzmir Devlet Korosuna girmiştir. Üniversite yıllarında tanışmış olduğu bir arkadaşıyla birlikte profesyonel olarak Tual Adlı bir grup kurmuştur. Sanatçı Sezi Çeşitli Halk tarafından da ilk olarak Tual olarak tanınmaya başlamıştır. On yıl boyunca kendi grubunda vokalistlik yaparak şarkılar seslendirmiştir. Sanatçı 2002 yılında Rafet El Romanın sahibi olduğu Müzik Şirketi tarafından Pencere ve 2005 yılında Yaşar PlaktanTual 2005 albümünü piyasaya sürerek halka sunmuş ve beğeni toplamaya devam etmiştir. Türkiye’nin pek çok yerinde konserler veren sanatçı sezi sevenleri ile buluşmuştur. Bu süre zarfında hatırı sayılır bir hayran kitlesi oluşmaya başlamıştır. On yılın ardından gruptan ayrılma kararı alan sezi 2007 yılında Tual gurubundan ayrılmıştır. Sezi Çeşitli – Hala Aşksın Sen adlı albümünü piyasaya süren sanatçı büyük bir çıkış yaparak kendini tanıtmaya devam etmiştir.
Sanatçı Sezi Çeşitli her türlü müziği dinlemiştir ve müzik konusunda evrensel inandığını ve her türde kendinden bir şey bulduğunu söylemektedir. Müzik çalışmalarına aynı hızda devam etmekte olan başarılı sanatçı Sezi Çeşitli müzik hayatına devam etmektedir. Aynı zamanda evli olan Sezi çeşitli iki çocuk sahibi bir babadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir