Sezer Güvenirgil – Yazık Değil mi

Gerçek adı Ayşe Sezer olan sanatçı 6 Mayıs 1949 yılında İstanbul’da dünyaya gözlerini açmıştır. Sanatçı sahne adı ise Sezer Güvenirgil’dir. Tiyatro ve müziğe olan ilgisi küçük yaşlarda başlamıştır. Annesi Asya Güvenirgil, babası Hilmi Güvenirgil’dir. Hasan isminde birde erkek kardeşi bulunmaktadır. Aslen Romanya göçmenleridir. Baleye ilgisi olan sanatçı Sezer Editha Oktar Bale Okulunda bale eğitimi almıştır. Sanatçı oyunculuğa ise 1963 yılında Ekrem Bora ile başrollerini paylaştığı Kin adlı film ile başlamıştır.
Sanatçı 1966 senesinde güzellik yarışmasına katılmıştır. Milliyet gazetesinin düzenlediği bu yarışmada üçüncü olmuştur. Sanatçı aynı yıl Ses Dergisinin düzenlemiş olduğu Kapak kızı adlı yarışmaya katıldı ve yarışmada birinci olma başarısı göstermiştir. 45lik çalışmalarına başlayan sanatçı 1978 yılında yayınlamıştır. Sezer Güvenirgil – Yazık Değil mi adlı ilk 45liği ile büyük bir ilgi görmüş ve sanatçının çıkış yapmasını sağlamıştır. Çıkısını ardından 45likleri hatırı sayılır derecede satılmıştır. Pek çok yerde sahneler alarak sevenleri ile bir araya gelmeye devam etmiştir. İlk albümü ilgi gören sanatçı ikinci albüm çalışmalarına hız kesmeden devam etmiştir. İkinci çalışması olan Mutluluğun Bedeli adlı uzunçalar yayınlamıştır.
Üç evlilik geçiren sanatçının Ayşe adında bir kız evladı dünyaya gelmiştir. Son eşi olan Yunus Bülbül ile 2007 yılında boşanmıştır. Sanatçı Sezer günümüzde sanat yaşantısına başarılı bir şekilde devam etmektedir.


Sezer Güvenirgil – Yazık Değil mi mp3 indirBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir