Seyfi Yerlikaya – Sendendir


Sanatçı Seyfi Yerlikaya 29 Ocak 1977 yılında Tunceli’de dünyaya gözlerini açmıştır. İlkokul ve ortaokul eğitimini Ovacık’ta tamamlamıştır. Lise eğitimini Elazığ Atatürk Sağlık Meslek Lisesinde okuyup bitirmiştir. Sanatçı Seyfi Yerlikaya İlk kez müzik ile küçük yaşlarda ilkokulda flüt çalarak tanışmıştır. Ardından ikinci deneyimini babasının sanatçıya on dört yaşında iken bağlama hediye etmesiyle gerçekleşmiştir. İlk müzik derslerini Ovacıkta Yaşar Tosun ve Murat Aydın’dan almıştır. Liseyi de bitirmiş olan sanatçı Seyfi Yerlikaya İstanbul’a yerleşmiştir. Belirli bir süre sağlık kurumlarında çalışırken müzik çalışmalarına da aynı hızda devam etmiştir.
Seyfi Yerlikaya İlk albümü olan Bağrında Vurulaydım eserini piyasaya sürmüştür. Üniversite eğitimini ise Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesinde başlamıştır. Seyhan Müzik’ten teklif alan sanatçı Seyfi Yerlikaya 2001 yılında yapımlardan sorumlu prodüktör olarak çalışmaya başlamıştır. Seyfi Yerlikaya – Sendendir adlı albümünü 2003 yılında piyasaya sürmüş ve büyük ilgi görüp çıkış yakalamıştır. Sanatçı Seyfi Yerli kaya albümlerine yenilerini katmaya devam etmiştir. 2007 yılında çıkarmış olduğu Sahipsiz Öyküler Adlı albümünün içinde bulunan Dünya adlı şarkı büyük ilgi görmüş müzik listelerinde belirli bir süre önemli yer almış ve beğenilmiştir. Sanatçı aynı yıl Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesinden büyük bir başarı ile tahsilini tamamlamıştır. Seyfi Yerlikaya albümlerine yenilerini katarak 2011 yılında Baharı Beklerken ve 2015 yılında Sen Gidince adı eserleri ile yoluna devam etmiştir.
Seyhan Müzik’te çalıştığı sürede yayımlanan birçok projenin altında imzası bulunan sanatçının önemli projelerinden biri ise Uzun Yol Türküleri adlı albüm serisinde pek çok değerli ismi bir araya getirmiştir. Sanatçı bu süre zarfında Türkiye’nin farklı yerlerinde konserlerine devam etmiş ve sevenleri ile buluşmuştur. Sanatçı günümüzde müzik kariyerine başarılı bir şekilde devam etmektedir.


Seyfi Yerlikaya – Sendendir mp3 indirBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir